ДАІ нагадує правила проїзду залізничних переїздів

Главное фото новости
Фото: wheels-wings.com
1kr.ua

Залізничні переїзди є найбільш складними елементами вулично-дорожньої мережі - це перетин двох видів транспорту (залізничного та автомобільного) на одному рівні. Насамперед, це місце підвищеної небезпеки, яка вимагає уваги, концентрації та неухильного дотримання ПДР. Є регульовані і нерегульовані залізничні переїзди. Регульовані обладнані звуковою та світловою сигналізацією (деякі ще і шлагбаумами).

Щорічно на залізничних переїздах України відбуваються випадки зіткнень рухомого складу з автотранспортом. Основними причинами скоєння даних ДТП є порушення водіями правил проїзду залізничних переїздів: ігнорування вказівок або сигналів чергового по переїзду, положення шлагбаума, звукових і світлових сигналів, дорожніх знаків. Нажаль, деякі водії нехтують елементарними правилами безпеки, не розуміють, що поїзд розвиває таку швидкість, що зупинитися швидко не вийде. Трапляються, навіть випадки, коли порушники не просто проїжджають переїзд на заборонний сигнал світлофора, а власноруч піднімають шлагбаум, щоб продовжити свій рух.

Водіям транспортних засобів варто пам'ятати, що рух через залізничний переїзд заборонено у таких випадках:

 • черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом ( червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
 • шлагбаум опущений або почав опускатися;
 • увімкнено забороняючий сигнал світлофора чи звукову сигналізацію незалежно від наявності та положення шлагбаума;
 • за переїздом утворився затор, що зможе змусити водія зупинитися на самому переїзді;
 • до переїзду в межах видимості наближається поїзд.

Якщо проїзд через залізничну колію заборонено, водій повинен зупинити свій транспортний засіб перед стоп-лінією, відповідним дорожнім знаком, шлагбаумом, світлофором так, щоб бачити сигналізацію, а у випадках, коли такі засоби організації дорожнього руху відсутні - не ближче 10 метрів до найближчої рейки.

Виконуючи такі прості Правила, ви уникнете дорожніх автопригод і збережете власне та чуже життя.

Також нагадуємо, що за порушення правил руху через залізничні переїзди передбачена відповідальність за ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За порушення особами, які керують транспортними засобами, правил руху через залізничні переїзди передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 425 грн.).

За в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено, передбачено накладення штрафу від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.) з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого. Рішення приймає суд.

Якщо дане порушення скоєно водієм, який здійснює послуги з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів, за рішенням суду його можуть позбавити права керування транспортом на термін від 1 до 3 років або застосувати відносно нього адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу у власника чи без такого.

Шановні учасники дорожнього руху! Нагадуємо, що нехтування правилами переїзду залізничних переїздів та безвідповідальне відношення до безпеки руху - може призвести до трагедії з жахливими наслідками.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

жора
 • 1
 • 0
 • Ответить

Тут не тот вопрос как проежать ж/д путь,а то шо придурков хватало и хватит на долго...интересно одно когда Аваков в конце концов расформирует наше доблестное ДАИ...

Гость
 • 0
 • 0
 • Ответить

[Гость] жора, когда расформирует Жора, тогда будет не Жора а жопа

111
 • 1
 • 0
 • Ответить

Эти уроды пусть сами правила учат! По городу летают,а не ездят.....

Гость
 • 1
 • 0
 • Ответить

[Гость] 111, уважаемый выучи песню Виктора Цоя следи за сабой и будь осторожен

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество