49 поранених за дві години, — лікарі Криворіжжя рятують життя завдяки міжнародній підтримці

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З початку повномасштабного вторгнення Україна отримала тисячі тонн гуманітарної допомоги та підтримку для переселенців, які через агресію вимушено покинули власні домівки.

Окупанти продовжують й надалі розповідати, що Україна нікому не потрібна, а єдина можливість жити достойно — «повернутись» до Росії.

Тієї самої, чиї війська зараз обстрілюють цивільне населення, знищують поля та грабують усе до чого лише можуть дотягнутись.

(Не)потрібні


Вороги продовжують поширювати фейки про те, що Україна нікому не потрібна, з українцями ніхто не рахується та використовує нас лише у якості засобів чи робочої сили.

Останнього разу подібну думку висловлювали рупор російської пропаганди, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров та колишні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв.

Зокрема, Лавров під час марафону «Нові горизонти» сказав, що Україна нікому не потрібна, Захід використовує нас для досягнення своєї мети й загалом Україна: “видатковий матеріал у гібридній війні проти Росії”.

джерело: російські ЗМІ

Тоді як Мєдвєдєв, коментуючи візит до України президента Франції Емануеля Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шольца та прем’єр-міністра Італії Маріо Драґі, написав у Twitter, мовляв, ці візити не наближають Україну до миру. Щоправда, він не пояснив — чому?

джерело: Twitter Дмітрія Мєдвєдєва

(Не)самі


Попри всі заяви російських посадовців та медіа зараз Україна отримує постійну підтримку від західних партнерів. Окрім зброї, українці регулярно отримують гуманітарну підтримку. Зокрема, за даними Офісу президента, з початку масштабної війни й до середини червня Україна отримала понад 500 тисяч тонн гуманітарної допомоги.

Водночас Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що лише Всесвітня організація охорони здоров’я надала нам 150 тонн гуманітарної допомоги.

Директорка однієї з районних лікарень розповідає, що наразі їх медзаклад співпрацює з організацією «Лікарі без кордонів». Це міжнародний фонд, який допомагає постраждалим від воєн, стихійних та гуманітарних катастроф. Лікарі організації працювали у Ліберії, Іраку й Афганістані, а також надавали допомогу чеченцям під час першої російсько-чеченської війни 1994 року.«Лікарі без кордонів допомогли нам організувати та забезпечити обладнанням кімнати для стабілізації хворих, яким ми не можемо надати допомогу самі й мусимо їх транспортувати до більш потужних медзакладів», — розповідає директорка медзакладу.

Загалом до лікарні на день звертається близько 250 пацієнтів, а загальна кількість ліжок нараховує 120.Фахівці відділення, яке необхідним приладдям забезпечили партнери, без перебільшень рятують життя мешканців та мешканок Криворізького району та переселенців.

Лікар-хірург, який рятує важко поранених пацієнтів, розповідає, що зараз привозять людей із дуже серйозними пораненнями.«Пам’ятаю, була дитина шести років, якій відірвало ногу вище коліна. Це величезні рани та вибухові травми. Доставляли жінку, у якої були розтрощені ноги. На щастя, завдяки допомозі волонтерів і гуманітарній допомозі ми можемо надавати необхідну медичну допомогу», — розповідає лікар.

У кімнаті приймального покою є сучасні портативні електровідсмоктувачі, електрокоагулятори, прилад для ендотрахеального наркозу та спеціальне освітлення.

Ліка має понад 40 років стажу, проте подібних травм та уражень до війни з РФ у своїй практиці не зустрічав. Хірург додає: «Одного разу упродовж двох годин до нас привезли 49 людей. Бували випадки коли одночасно привозили 9 й 15 людей. Й усім одночасно треба надати допомогу».(Не) вірити


Фейки про те, що Україна непотрібна світу, зручні для російської пропаганди. Завдяки їм у людей має скластись хибне враження, що Росія, країна-окупант, єдине джерело добра для України.

Та тоді як росіяни закидують наші міста і села тисячами заборонених ракет, світова спільнота доставляє до України тисячі тонн гуманітарної допомоги, щоб у першу чергу рятувати цивільне населення, а також допомагає з озброєнням для військових.


Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.