Подбати про себе: психологічно-анімаційний проєкт

Главное фото новости
Фото: Твій сімейний лікар
1kr.ua
Команда проєкту «Твій сімейний лікар» у партнерстві з HealthLink та режисеркою Анастасією Фалілеєвою запускають серію анімаційних психологічних відео.

Це короткі відео, в яких психологи зрозуміло говорять про проблеми та стани, які зараз проживають українці. У кожному ролику глядачі почують відповіді на запитання, які виникають щодня: «як справитись з почуттям провини за те, що я в безпеці?», «що робити, коли втрачаєш контроль?», «як заспокоїти малюка, який стресує?» тощо. Спеціалісти пояснюють, що саме відбувається з нашим психічним та фізичним здоров’ям та пропонують прості помічні практики.

Над кожним відео працюють українські психологи, що спеціалізуються на озвученій темі. Перші ролики створені у колаборації із Тетяною Вегерою, Вануі Мартиросяном, Олексієм Карачинськимта Андрієм Козінчуком.

Що робити, коли не можеш нічого робити?Назва першого відео говорить сама за себе: «Що робити, коли нічого не можеш робити?». Тут психотерапевтка Тетяна Вегера розповідає про стан дисоціації та практики, які допоможуть відновити контроль над тілом, емоціями та стабілізувати свій стан.


Співтворці анімаційних відео про проєкт

Режисерка анімаційних фільмів, Анастасія Фалілеєва:

«Я провела 11 днів в окупованому Ірпені. Коли мені чудом вдалося виїхати, я одразу звернулась до ізраїльскього психотерапевта Пабло Скуршинського. Він нереально допоміг мені зберегти на місці мою “стріху”, яка мало не відлетіла. В кінці сесії ми заговорили про те, що я відчуваю себе ледарем. Адже багато з моїх друзів швидко переформатувалися у волонтерів і дуже вправно всім допомагають, а я нічого такого не роблю і витримки та енергії у мене – нуль. Пабло сказав, що найкращим рішенням для мене буде допомагати тим, що я вмію найліпше».

Продюсерка соціального проєкту «Твій сімейний лікар» БО «100% Життя» Катя Воропай:

«Ми з командою саме планували проєкт із серією порад від психологів, коли я побачила, що Анастасія Фалілеєва планує запустити анімаційний проєкт на цю ж тему. Ми вже раніше працювали з Анастасією, тож і цього разу вирішили об’єднати зусилля.

Нам було важливо говорити на складні та актуальні для українців теми, але робити це так, щоб сам перегляд наших відео був терапевтичним. Цільовою аудиторією цих відео є ми самі, наші родини, друзі, колеги. Персонаж нашого першого відео одягнений так само, як була одягнена Анастасія під час її евакуації. Вправи які ми показуємо у відео – ті, що вже допомогли нам самим і багатьом нашим знайомим
».

Христина Бродич, директорка проєкту HealthLink – найбільшого в країні проєкту з тестування на ВІЛ, який впроваджує БО «100% Життя» за підтримки USAID.

«Як один з найбільших національних проєктів в сфері громадського здоров'я, ми багато уваги приділяємо соціальному і психологічному супроводу наших клієнтів. Сьогодні психологічної підтримки потребують не тільки пацієнти із хронічними захворюваннями. Наші соціальні працівники, які продовжують допомагати українцям у найгарячіших місцях країни, лікарі, які надають допомогу під обстрілами чи дистанційно, пацієнти, які вимушені поїхати чи лишатись, — всі ми, зрештою, перебуваємо у стані постійної емоційної напруги після 24 лютого. Для нас цей проєкт не був питанням вибору, це є потребою мільйонів українців, які зараз борються за власні життя, здоров'я та майбутнє».

Твій сімейний лікар – соціальний проєкт на підтримку реформованої первинної ланки медицини. Він об'єднує національну інформаційну кампанію, освітні проєкти для лікарів та лікарок та створення спільноти медиків нового покоління — людяних, доказових, публічних. Проєкт був ініційований у 2019 році Благодійною організацією “100% життя”.

БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої — боротьба за життя. Більше двадцяти років організація працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ у 25 регіонах України. Щороку “100% Життя” надає послуги більш ніж 290 тисячам пацієнтів. З початку війни Росії в Україні, за два місяці організація залучила більше 25 млн грн додаткових коштів для забезпечення українців і українок ліками, медичними засобами й обладнанням, гуманітарною допомогою, а також паливом, бронежилетами й шоломами бригад швидкої допомоги та волонтерів.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.