44% опитаних українців вважають, що проблема використання різних мов надумана

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Питання використання різних мов в Україні вважають одними з найгостріших в державі лише 7% жителів Заходу та Центру України.

Про це свядчать результати опитування, яке проводили Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології за підтримки John Fell Oxford University Press Research Fund впродовж 7–15 травня 2022 р.

Ще близько 16% респондентів кажуть, що мовне питання досить важливе, але при цьому вважають, що в країні є більш актуальні проблеми.

70% респондентів не вважають цю проблему гострою: близько 28% зазначають, що вона актуальна лише в деяких окремих випадках, а 44% схиляються до думки, що проблема використання різних мов взагалі надумана.

При цьому порівняно з 2021 роком сприйняття важливості мовної проблеми знизилося: тоді її вважали так чи інакше актуальною близько 32% респондентів Заходу та Центру країни. Натомість зросла впевненість у тому, що ця проблема взагалі надумана (з 27% до 44%).

Такі результати ще раз доводять, що нібито наявні існуючі мовні протиріччя всередині українського суспільства, які намагається роздмухувати російська пропаганда, насправді є штучними.

Загалом було опитано 1000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська області) областей України.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
9 мин

Все хорошо

01 : 40

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com