День матері - історія свята

Главное фото новости
Фото: pixabay
1kr.ua
Офіційно у всьому світі День матері святкують 13 травня, а в Україні вітають матерів у другу неділю травня.

У 2022-му році свято випадає на 8 число, згідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Богинь-матерів ушановували ще в первісні часи, а також у стародавніх Греції та Римі. Материнську неділю влаштовували у Великій Британії з 1600-х років. Найбільшого значення вона набула наприкінці ХІХ ст.

Відомо, що в 1908 році американка Анна Джервіс запропонувала заснувати День матерів.

Її мати передчасно померла, тому Джервіс хотіла, щоб всі діти на цій Землі щорічно вшановували своїх мам. Вона довго писала листи з ініціативою і домоглася результату - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято.

Особливе свято День матері в Україні вперше влаштував Союз українок в Канаді. Сталося це 1928 року. А вже наступного року ініціативу підхопив Львів. Ініціаторкою свята 1929 року була Олена Киселівська.

Того ж 1929 року "Союз українок" запропонував створити День матері на Тернопільщині. Справжньою традицією для українців стало проведення різноманітних концертів відомих зірок, фестивалів та інших урочистих заходів. Відтоді День матері в Україні почали святкувати дуже гучно.

1939 року радянською владою було заборонено святкування Дня матері. Одна зусиллями різних громадських організацій на чолі з "Союзом українок" це важливе свято було повернуто до України 1990 року.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
33 мин

Все хорошо

04 : 43

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com