Пішки та на велосипедах — жителі Херсонщини тікають від окупації у Криворізький район

Пішки та на велосипедах — жителі Херсонщини тікають від окупації у Криворізький район

Фото: Первый Криворожский

На велосипедах, саморобних візочках, інвалідних візках, пішки — так вибирались мешканці окупованих територій Херсонської області до “сірої” зони, де їх чекали автобуси, якими їх відвезли у Кривий Ріг.

Люди вибирались вночі, їхали стежками та грунтовими дорогами, прив’язуючи білу стрічку на велосипед. Це сигнал, що вони мирні мешканці. Лише так був шанс врятуватись від окупантів.

Мешканці сіл та селищ на межі Херсонської та Дніпропетровської областей були вимушені полишити свій транспорт у посадці, щоб пересісти на автобуси.

Коли збройні сили України відсунули лінію фронту далі від Криворізького району, бійці теробороони та нацгвардії забрали частину велосипедів та візочків до Зеленодольська.

Зараз транспорт дбайливо зберігається на території комунального підприємство у Зеленодольську.

На складі зараз близько 400 велосипедів. Це всього 10% від того, що залишилось у посадці, говорить голова Зеленодольської тергромади Дмитро Невеселий.

Деякі власники роверів повертаються за двоколісними друзями, але на їх місце кожен день військові привозять нові. Велосипеди чекають кращих мирних часів, коли люди зможуть повернутись у свої домівки.Фото: Даніїл Токмаков

Видео: Даніїл Токмаков

Ссылка скопирована в буфер обмена