Завдяки диму вдалось вивести 35 військових — історія студента, який виробляє димові шашки

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Прокинувся, поснідав та поїхав виготовляти димові шашки для військових. Так проходить день криворіжця Данила Гончара — студента-фізика Львівського національного університету. До 17 години він волонтерить, а потім повертається додому і вчиться — все ж зараз “дистанційка”.

Данилі 19 років, з дитинства він захоплювався моделюванням ракет і навіть робив маленькі димові шашки — просто для розваги. За декілька днів до повномасштабної агресії РФ студенти Львівського національного університету мали виходити на навчання у Львові й готуватись до сесії, але не встигли.

Зранку 24 лютого Данило був у Кривому Розі, його розбудила мама і повідомила, що “почалось”. Хлопець не здивувався початку війни — говорить, розумів, що щось таке буде. Сім’я вирішила тимчасово перебратись до Львову.

За тиждень, який Данило провів у Львові, він пробував записатись до львівської тероборони, але йому відмовили — не мав бойового досвіду. Хлопець продовжував шукати можливості бути корисним, і врешті побачив оголошення криворізького волонтера Дениса Дубова, що є потреба у селітрі для коктейлів Молотова. Данило саме мав 25-кілограмовий мішок селітри вдома, планував використати її для двигунів саморобних ракет. Сім’я Данила вирішила повернутись до Кривого Рогу і допомагати на місці.

З 24 лютого активні криворіжці й волонтери почали масово виготовляти коктейлі Молотова, щоб було чим "пригостити російських гостей", якщо бої будуть у місті. Данило приєднався до команди волонтера Дениса Дубова, й вони займались коктейлями, аж поки потреба в них не зникла.

Я спитав тоді: “А давайте робити димові шашки?”, ну і всі погодились, - говорить Данило Гончар. - Шашки роблять димову завісу. За допомогою них можна безпечно відступити або змінити позиції. Ще вони часто використовуються в наступальних цілях в умовах міських боїв. Дуже круто, що селітра, яка була у мене, пішла на дійсно корисну справу.

Данило, Денис та ще п’ятеро людей за день могли виготовити щонайбільше 250 димових шашок. Основні компоненти легко знайти у місті — це селітра, цукрова пудра й парафін. Шашки роблять різних розмірів відповідно до мети використання.

Військові забирають їх “на передок”, в найгарячіші точки, - говорить волонтер Денис Дубов. - Нещодавно виготовили ювілейну двотисячну шашку, і отримали фідбек: за допомогою диму вдалося безпечно вивести з невигідної позиції 35 військових під час обстрілів, без загиблих і поранених.
Два ящики перших димових шашок забрали військові і відвезли в місця, де точились бої. На наступний день Данилі подзвонив волонтер Денис Дубов і спитав, скільки чого треба на 100 шашок.

Тоді виявилось, що дві шашки врятували життя розвідникам, які потрапили у ворожу засідку, - говорить Данило. - Їм вдалось вийти неушкодженими завдяки диму.

Зараз, як говорить Данило, він на пару тижнів “втік” на сесію. Дехто з викладачів трохи закривав очі, якщо Данило не встигав щось здати вчасно, — мовляв, робиш шашки? Волонтер, виходить? Молодець. Але не всі викладачі такі і сесію все ж треба закрити, а об’єднувати волонтерство і навчання важкувато.

Як повернусь із сесії, буду продовжувати волонтерити, - говорить Данило. - Думаю, шашки будуть потрібні, поки не закінчиться війна, тож зупинятись ми не плануємо


У перші дні виготовляти коктейлі і шашки дуже допомагали містяни: приносили парафін та інші компоненти. Але в якийсь день на шашки треба було вже 10 кілограмів парафіну, а в інший - вже 30 кілограм. Велика потреба є в грошах, тому якщо маєте можливість долучитись до корисної справи фінансово — Монобанк 4441114425846290; Приватбанк 4149439018771208. Отримувач — Денис Дубов. Із позначкою “димові шашки”

Якщо Ви — військовий, і думаєте, що димові шашки знадобились би й у Вашому підрозділі або Ви цивільна особа і хочете приєднатись до волонтерства, — напишіть Денису Дубову. Вони з хлопцями організують доставку шашок або скоординують щодо допомоги.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.