Грошова допомога для переселенців: як її отримати на Дніпропетровщині і куди звертатися

Грошова допомога для переселенців: як її отримати на Дніпропетровщині і куди звертатися

Фото: Первый Криворожский

Внутрішньо переміщені особи — вимушені переселенці — можуть отримати виплату на проживання від держави.

Документи на виплату можна подати самостійно й онлайн через платформу "Дія" або ж звернутися у Центр надання адміністративних послуг або до уповноважених осіб міських, сільських та селищних рад. Про це повідомляє начальниця Управління Соціального Захисту Населення Криворізької військової адміністрації Валентина Гунько.

У Криворізькому районі наразі стали на облік 4350 внутрішньо переміщених осіб, з них 1386 дітей та 291 маломобільних громадян. Читайте також, з яких областей переїхало найбільше людей.

У Криворізькому районі налічується14 міських, сільських і селищних громад — всі вони приймають ВПО. У кожній громаді є відповідальна особа.

Разом з довідкою переселенця Валентина Гунько рекомендує одразу подавати документи на виплату допомоги на проживання.
Документи, які необхідно мати при собі:
  • паспорт
  • код
  • або документ, який посвідчує особу (закордонний паспорт, водійські права)
  • свідоцтво про народження дітей

У центрі або раді пишеться заява встановленого зразку, приймають також і в паперовому вигляді. Довідка про статус переселенця видається у день написання заяви. Документи на виплату передаються Міністерству Соціальної Політики, тому міська, сільська та селищна рада не розпоряджається бюджетом та може лише давати припущення, коли саме надійде виплата.

Грошова допомога для дитину або особу з інвалідністю становить 3 тисячі гривень. Виплата людині працездатного віку - 2 тисячі гривень щомісяця. Допомога виплачуватиметься за повний місяць, незалежно від дати звернення. Неповнолітні можуть звернутися за виплатою самостостійно, малолітні — з батьками чи опікунами.


Фото: Марія Пунтус

Редактор: Софія Скиба

Ссылка скопирована в буфер обмена