Росія може відправити понад тисячу «вагнерівців» для боїв на Донбасі - НАТО

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Росія використовує найманців приватної військової компанії "Вагнера" на сході України і може залучити до боїв понад тисячу цих військових.

Про це сказав високопоставлений чиновник НАТО, передає "Радіо Свобода".

"Ми вже бачили, що російська приватна військова компанія "Вагнера" діє на сході України, і ми очікуємо, що вони відрядять понад тисячу найманців, у тому числі високопоставлених членів організації, для здійснення бойових операції. І є висока ймовірність, що це відбуватиметься за рахунок операцій у інших місцях, наприклад, в Африці чи в Сирії", – припустив співрозмовник.

При цьому він зазначив, що, поки Москва залучає, зокрема, найманців (в тому числі іноземців), аби поповнити втрати, наразі неясно, як ці групи будуть інтегруватися у російські підрозділи, які перебувають в Україні, і як це вплине на їхню бойову ефективність.

За даними НАТО, наразі Росія має понад 80 батальйонних тактичних груп в Україні. Поточні дії Росії на Донбасі, де її війська намагаються просуватися в бік Краматорська, вказують на майбутні ще більш агресивні операції.

"Поновлені зусилля на Донбасі призведуть до того, що Росія розгорне кампанію, яка, на мою думку, буде дуже схожа на звичайні бої, які насправді йдуть корінням до Першої і Другої світових війн. Набагато важче обладнання, інша місцевість, набагато більш відкрита. Але це також місцевість, на якій українці вже кілька років воюють на закріплених позиціях проти підтримуваних Росією бойовиків. Отже, це буде інакше, я думаю, за своєю природою та інтенсивністю. Але я думаю, що рівень насильства буде таким же з точки зору того, що зазнаватиме ударів, побічної шкоди, якої зазнає цивільне населення", – припустив він.

Як зазначив чиновник, Росія також зберігає високу активнвсть в повітрі, намагаючись підтримувати свій наступ, зокрема, знищити українську протиповітряну оборону. Попри відступ російських військ із Київської області, зберігається загроза ударів по всій Україні.

Говорячи загалом про ситуацію в Україні, посадовець озвучив думку, що президент РФ Володимир Путін "припустився серйозних прорахунків".

"Росія, ймовірно, хоче продемонструвати значні успіхи до Дня перемоги 9 травня. І це може вплинути на те, наскільки швидко та під яким тиском вони намагатимуться здійснювати свої операції перед цим днем", – додав він.

При цьому представник Альянсу вказав на логістичні складнощі російської армії та низький моральний дух.

Читайте також: Росіяни намагаються закріпитися на кордонах Херсонської області - Генштаб


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.