Вся техніка, яка перебувала в Чорнобильській зоні відчуження, радіоактивно заражена — Енергоатом

Главное фото новости
Фото: Енергоатом
1kr.ua
Техніка рф, яка знаходилась у Чорнобильській зоні відчуження, радіоактивно може бути заражена.

Експерт НАЕК «Енергоатом» Генріх Кальян розповів, що військова техніка рф, яка майже місяць була розташована в Зоні, незалежно від того, окопувалася вона чи ні, – покривалася шаром радіоактивного бруду чи пилу. Й у такому вигляді, тобто без обов’язкової дезактивації, потім вона відійшла на територію білорусі, а певна частина попрямувала в росію.

Атомники добре знають, якою непростою справою є дезактивація забруднених поверхонь. Для цього потрібні щонайменше велика кількість води, що подається під високим тиском, та спеціальні розчини або ж навіть піскострумин. І після цього всі використані засоби стають також радіоактивними.

Зазвичай на об'єктах, де проводиться дезактивація, отримана радіоактивна суміш спрямовується у спеціальну каналізацію, накопичується у спеціальних баках, а далі переробляється та спецтранспортом вивозиться на захоронення.

Щодо військової техніки рф, яка перебувала в зоні відчуження, то є великі сумніви стосовно дотримання всіх вищезазначених процедур, а відповідно й безпеки населення, поруч із яким ця техніка буде переміщуватися.

Підписуйтесь на telegram-канал "Першого Криворізького"


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.