Зареєстровано законопроект щодо заборони використання символіки підтримки нападу рф на Україну

Зареєстровано законопроект щодо заборони використання символіки підтримки нападу рф на Україну

Фото: Первый Криворожский ілюстрація

29 березня народні депутати зареєстрували законопроект щодо заборони використання символіки підтримки нападу російської федерації на Україну.

Про це повідомляє заступник голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан.

Депутати пропонують заборонити будь-яке використання та пропаганду символіки підтримки військової агресії рашистів проти України та встановити кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на 5 років (з конфіскацією майна або без) за виготовлення, поширення, а також публічне використання символів "Z", "V" та "O", які росія використовує як пропагандистський розпізнавальний знак для своїх загарбницьких дій у війні проти України.

Вже зараз світ сприймає літеру "Z" як "свастику XXI сторіччя" - символ підтримки путінського режиму та повномасштабного вторгнення росії на територію України. Європейські країни поступово вводять загальну заборону та покарання за використання літери "Z" на підтримку військової агресії РФ проти України. Відповідні рішення вже ухвалили або ухвалюють у Литві, Чехії та двох федеративних землях Німеччини - у Баварії та Нижній Саксонії.

Варто підкреслити, що заборона виготовлення даної символіки не повинна поширюватися, якщо вона надалі використовуватиметься в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також у бібліотечних фондах на різних носіях інформації, у процесі наукової діяльності, зокрема під час наукових досліджень, на оригіналах бойових прапорів, при реконструкції історичних подій, у приватних колекціях та архівних зібраннях.

Загалом авторами законопроекту стали 14 народних депутатів.

Ссылка скопирована в буфер обмена