Всі українські АЕС стабільно працюють

Главное фото новости
Фото: Енергоатом
1kr.ua
Станом на 17 березня 2022 року всі чотири діючі атомні електростанції України продовжують стабільно виробляти електричну енергію. Їхня сумарна поточна потужність забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

Про це повідомляє прес-служба підприємства «Енергоатом».

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій та прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

В умовах воєнного стану та повномасштабної агресії росії НАЕК «Енергоатом» посилив контроль і визначив виключну пріоритетність питань безпеки ядерних установок над усіма іншими.

Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень та будівель електростанцій, периметри захищених зон і прилеглих територій, а також особливо важливих об’єктів АЕС за межами їхніх захищених зон перебувають під посиленим наглядом та контролем.

Запорізька АЕС і місто Енергодар захоплені окупантами та вже 13-ту добу перебувають під контролем ворожих військових формувань. Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися під час обстрілів, але роблять це здебільшого безпосередньо на місці, де знаходять такі боєприпаси. Тобто де завгодно на території майданчику станції.

Вчора унаслідок обстрілів російськими військами було пошкоджено високовольтну лінію електропередач ЗАЕС - Каховська 750 кВ, через яку здійснюється видача електроенергії із Запорізької атомної електростанції.

Таким чином, із чотирьох високовольтних ліній робочою залишилася тільки одна. Відтак потужність двох працюючих енергоблоків ЗАЕС було зменшено. Наразі здійснити ремонт лінії неможливо, оскільки в зоні пошкодження тривають активні бойові дії.

Всі 6 енергоблоків Запорізької АЕС обслуговуються українським персоналом, зміни мають можливість ротації. Формально окупанти не втручаються в роботу АЕС, проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром загарбників. Працівники станції перебувають під сильним психологічним тиском з боку окупантів, весь персонал по прибутті на станцію ретельно перевіряється озброєними терористами. Внаслідок цього ядерна та радіаційна безпека – під загрозою.

«Через фактичну блокаду Енергодару продовжуються проблеми з пальним, поставкою продуктів харчування та ліків першої необхідності. Психологічний стан працівників АЕС і мешканців міста – складний, але Перемога буде за нами. Наближаємо її разом!», — йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на telegram-канал "Першого Криворізького"

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.