Статус внутрішньо переміщеної особи: що це таке та як отримати

Статус внутрішньо переміщеної особи: що це таке та як отримати

Фото: Первый Криворожский

Українці переїжджають в інші регіони країни через напад росії на нашу державу. Такі особи називаються внутрішньо переміщеними.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) - особи, які переїхали з одного регіону в інший, щоб врятуватися від війни, і при цьому залишились на території України, повідомляють у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Цей статус може надати:
  • отримання безоплатного тимчасового проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;
  • щомісячну адресну допомогу;отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування, зокрема соціальних виплат, пенсії;
  • забезпечення ліками;
  • гуманітарну та благодійну допомогу тощо.
Як і де отримати?
Прибувши у безпечне місце, зверніться із заявою до відділу соціального захисту населення (функціонують при районних військових адміністраціях), або до міських виконавчих органів за місцем проживання.

Форму заяви можна переглянути тут. Заява пишеться власноруч ВПО та неповнолітньою дитиною, заяву за малолітних дітей оформлює законний представник. Якщо малолітня дитина без супроводу дорослих, заяву може подати її родич або представник органу опіки. Разом із заявою треба подати документ, що посвідчує особу або свідоцтво про народження дитини.

Якщо у документі відсутні відомості про реєстрацію місця проживання, де триває війна, необхідно подати докази проживання: військовий квиток; трудову книжку; документи, що підтверджують право власності; свідоцтво про освіту, медичні документи тощо.

До заяви від законного представника малолітньої дитини необхідно додатково подати:
  • документ, що засвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (родинні стосунки між дитиною і заявником). Батьки такий документ не подають.
  • у разі потреби - свідоцтво про народження дитини.
Підтвердженням статусу ВПО є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Ссылка скопирована в буфер обмена