Віват, служителі Мельпомени! У краєзнавчому музеї відкрилась виставка до 90-річчя театру Шевченка

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 15 грудня, у міському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 90-річчю від початку роботи Академічного театру драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка.

Виставка отримала назву "Служителі Мельпомени". В експозиції використали матеріали з фондів музею, Спілки творчих фотографів Криворіжжя та самого театру.

На виставці були присутні актори і головний режисер театру, фотографи, журналісти, художники і люди, які цікавляться мистецьким життям міста. З промовою виступила також Бронислава Миколаєва — актриса міського театру, яка займалась акторською діяльністю більше 40 років. Вона виконала романс.

Театральне життя у Кривому Розі почалось наприкінці XIX століття.
Українські етнографи засвідчили, що у Криворізькому регіоні тоді давали вистави "Максиміліан", "Коза", а також різдвяні вертепи.
Перша офіційна згадка про театр у Кривому Розі - 7 травня 1897 року. Це була скарга настоятеля Миколаївського храму на театр, який заважав проведенню церковної служби.
Ще один документ того часу згадував про одного з керівників "Товариства Російсько-Малоркських артистів" М.Л. Волгіна. Наукові співробітники криворізького історико-краєзнавчого музею припускають, що його трупа згодом перейшла до театру "Колізей", який відкрили у 1909 році. "Колізей" був збудований на місці сучасного театру імені Шевченка на Поштовому.
Пані Бронислава Миколаєва


У 1913 році в Кривому Розі працювали вже три театри: "Колізей", "Чари" на Поштовому та "Робітничий театр" на Свято-Миколаївській.
У місті теж були аматорські театральні колективи. Один з них — "Гігант" працював у 1895 році на Гданцівському чавуноливарному заводі.
Самодіяльні гуртки були і на рудниках Колачевського, Галковського, Ростковського, Шмакова.
У Колачевського і Шмакова були копальні з просторими залами, і туди запрошували виступати відомих українських акторів, зокрема, Марію Заньковецьку.

У березні 1919 року на базі "Колізею" заснували "Перший радянський театр". У 1921 році у Кривому Розі дали 204 вистави.
У травні 1928 року силами міські аматори створили Театр робітничої молоді (ТРОМ). Наприкінці року він закрився через відсутність коштів. У радянські часи в місті працювали ще декілька аматорських театральних колективів.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com