Криворіжці вшановують пам’ять жертв Голодоморів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 27 листопада, мешканці міста зібрались біля пам'ятника жертвам Голодоморів та політичних репресій на вулиці Лермонтова у Кривому Розі.

Про це із місця події повідомляє журналіст «Першого Криворізького».

Криворіжці згадали мільйони українців, померлих під час акт геноциду українського народу. Його здійснили керівники Всесоюзної комуністичної партії більшовиків та уряд СРСР у 1932–1933 роках, організувавши штучний масовий голод на території Української СРР та Кубані, аби фізично знищити наших співгромадян.

У мешканців насильно відбирали їжу, худобу. Влада організовувала блокаду сіл та цілих районів, забороняла виїзд за межі охопленої голодом України.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

Редакція закликає усіх криворіжців схилити голови у пам’ять про мільйони загиблих від Голодоморів та приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16:00.

Розповіді криворіжців про часи ГолодоморівЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
2 час 26 мин

Все хорошо

05 : 05

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com