Пресс-релиз

Група Метінвест планує до 2030 року отримати першу сталь із низьким рівнем вуглецевого сліду

Група Метінвест планує до 2030 року отримати першу сталь із низьким рівнем вуглецевого сліду

Фото: Метінвест

Компанія може створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні. Про це Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков розповів під час інтерв’ю у межах опитування KPMG International “Погляд керівників бізнесу в Україні 2021”.

«Залізну руду, яку добуваємо у Кривому Розі, ми хочемо переробляти таким чином, щоб її можна було “довести” до заліза прямого відновлення. Мова йде про обкотиші із вмістом заліза більше 90 %, які надалі будуть використовувати в електрометалургії для отримання нової чистої сталі», — зазначив Юрій Риженков.

Поєднуючи цю технологію з відновлюваними джерелами енергії, котрі можна активно розвивати на Сході України, узбережжях Азовського та Чорного морів, компанія може створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

«Ми вже зробили перші кроки на цьому шляху: минулого року компанія отримала перші високоякісні обкотиші на Центральному ГЗК - обкотиші DRI-класу (залізо прямого відновлення). На черзі - Північний ГЗК. Ми розпочали з підготовки сировини та приблизно з 2026 року вже розпочнемо металургійне виробництво. Першу сталь з низьким вуглецевим слідом плануємо отримати у 2029-2030 роках», — пояснив Генеральний директор Групи Метінвест.

Зокрема, він зазначив, що електрометалургія в Україні існує і зараз, але вона базується на металобрухті, якого хронічно не вистачає як в Україні, так і в Європі. Тому промисловці роблять ставку на відновлювальні джерела енергії та, зокрема, вуглець.

Компанія Метінвест має кілька основних напрямків розвитку: інноваційні технології виробництва вуглецево-нейтральної сталі, використання та зберігання СО2, утилізація промислових газів, виробництво палива, діджиталізація промислових процесів та супутні сфери.

Для реалізації спільних проєктів зі скорочення викидів парникових газів зі сталеплавильної промисловості компанія Метінвест уклала меморандум про співпрацю з К1-МЕТ - провідним австрійським дослідницьким центром у металургії.

Пошук ефективних рішень з декарбонізації металургійного виробництва Група Метінвест здійснює спільно із провідними виробниками обладнання для промисловості Primetals та Siemens.

Нагадаємо, що у 2020 році екологічні інвестиції Метінвесту збільшились до $204 млн, на 32 %. У найближчі роки компанія планує інвестувати більше $430 млн в екологічні проєкти, включно із витратами на підтримку екологічного обладнання.






Комментарии (7)

Ирбис

12:05, 23 ноября 2021

Думаю у них должно получиться.

Александр Поль

16:31, 23 ноября 2021

"обкотиші із вмістом заліза більше 90 %" - очень интересно за счет чего? Чистый оксид железа даст максимум 70-80%. Попахивает враньем или некомпентность?

sandro1

21:48, 23 ноября 2021

в помощь тебе справочник "Добыча и обогащение железных руд", там разжёвано до мельчайших подробностей, для того чтобы дурных вопросов не задавал

Александр Поль

11:31, 24 ноября 2021

Давай расскажи, что у нас на гоках дуют водородом, ага...

sserh

19:56, 23 ноября 2021

а вот это уже реальный план на будущее, при чем не далекое будущее, рынок диктует условия и большие компании понимают это заранее

olgarozova

21:08, 23 ноября 2021

браво, если это действительно так!!!!

sandro1

21:36, 23 ноября 2021

DRI является перспективных продуктом и будет востребован при дефиците металлолома и необходимости выплавки особо чистых марок сталей.

Ссылка скопирована в буфер обмена