Скільки Україні коштуватиме членство в НАТО, - оцінка експертів

Главное фото новости
Фото: Pixabay License
1kr.ua
У проекті державного бюджету на 2022 рік закладено рекордну суму на оборону. За словами представників профільного міністерства вона становитиме 5,95% від ВВП. Тоді як у 2021 становила 5,92% від ВВП, а у 2020 - 5,45%.

Експерти Київської школи економіки говорять, що одним із очікуваних економічних ефектів від вступу країни до НАТО є скорочення видатків бюджету на військові цілі.

«Зобов’язання забезпечити безпеку кожної країни-члена НАТО розподіляється між усіма членами Альянсу. Тобто, країні не потрібно самостійно дбати про певний рівень безпеки – він може бути досягнутий завдяки синергії всіх членів НАТО», — йдеться у коментарі Ігоря Дейсана, старшого аналітика Центру макроекономічного моделювання KSE, «Першому Криворізькому».

Читайте також: Як змінилось ставлення українців до НАТО за 15 років

Вони зауважують, що подібне скорочення видатків спостерігалось у Балканських країн, після їх приєднання до Альянсу та деяких країн Східної Європи.. Зокрема:

  • Литва: було — 3,7%, стало —3,4%;
  • Болгарія: було — 7,2%, стало — 5,3% ;
  • Румунія: було — 7,6%, стало — 6,6%.

Експерт також говорить: «Статистика Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, показує, що більшість країн, які набували членства у НАТО, починаючи з кінця 90-х років, навіть розширили частку видатків на військову оборону у власних бюджетах (див. рисунок нижче). Ймовірно, це показує підвищення безпекових стандартів після набуття членства в Альянсі».

інфографіку підготували експерти Київської школи економіки на основі бази даних Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI)


Зауважимо, що за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, Україна входить у ТОП-40 країн з оборонними видатками.

Автор Денис Шабанін

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
9 мин

Все хорошо

01 : 42

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Экономика

Booking.com