14 жовтня українці відзначають чотири свята — що сьогодні святкуєте Ви? (опитування)

Главное фото новости
Фото: Shutterstock
1kr.ua
Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначаються одразу чотири свята — Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника та захисниць України, День українського козацтва й 76-а річниця створення української повстанської армії (УПА — 1942 рік).

День захисника та захисниць України – наймолодше із чотирьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка та є офіційно святковим і вихідним днем.

Нагадаємо, вже 8-й рік поспіль Україна відзначає головне свято українських воїнів не за військово-історичним календарем «сусідньої країни», а має власне свято – День захисника і захисниць України.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці встановлене на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей. Його відзначають православні та греко-католики.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови.

Козацтво на українських землях зародилося у XV столітті, козаками ставали виключно вільні люди, які вирішили все своє життя присвятити захисту України від ворогів.

Також 14 жовтня в 1942 році, на Покрову, зародилась Українська Повстанська Армія. І сьогодні українці відзначають 76-у річницю створення УПА.

Редакція «Першого Криворізького» поцікавилась у читачів, яке саме свято вони святкуватимуть 14 жовтня.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город