Інгулецький ГЗК впроваджує сучасні природоохоронні технології

Главное фото новости
Фото: Метінвест
1kr.ua
На Інгулецькому ГЗК компанії Метінвест випробовують новий екологічний метод. На картах хвостосховища пил фіксують гуматовим торф’яним реагентом. Експеримент проводять в рамках комплексу природоохоронних заходів, націлених на зменшення впливу на довкілля.

Новий реагент на основі гумату і торфу – екологічний, завдяки складу він фіксує верхній шар ґрунту. Розчин препарату розбризкують, а після висихання він утворює щільну кірку на поверхні, що запобігає розпорошуванню. На хвостосховищі ІнГЗК реагент застосували уперше, а в кар’єрі подібний експеримент провели навесні. Результат випробування задовольнив екологів і обсяги застосування нового методу вирішили розширити.

«Гуматовий торф’яний реагент доповнить перелік ефективних засобів проти пилоутворення, що використовують на ІнГЗК. Серед них - гірничо-технічна рекультивація, за якої поверхню засипають кварцитами великої фракції. Також на підприємстві активно застосовують намив і зволоження карт. Великого розповсюдження надаємо і зеленим технологіям. Практикуюємо посів жита на хвостосховищі та багаторічних трав відвалах кар’єру», - зазначив Євгеній Бохонський, начальник відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК.

Підприємство продовжує виконувати заходи в рамках міської екопрограми. В санітарно-захисній зоні, на промислових майданчиках, житломасиві Інгулець та на заказнику «Візирка» цього року висадили близько3 000 дерев. На регулярному поливі технологічних доріг та забоїв кар’єру, проммайданчиків і дамби хвостосховища задіяно 16 сучасних гідромоніторів. З квітня по вересень техніка підприємства виконує полив доріг і на житломасиві Інгулець.

Для отримання актуальних даних стану атмосферного повітря підприємство використовує пости екомонторингу, встановлені на межі санітарно-захисної зони. Обладнання допомагає екологічній службі підприємства швидко реагувати на зміну показників і вчасно вживати коригуючі заходи.

Нагадаємо, що у 2020 році на реалізацію природоохоронних ініціатив у Кривому Розі компанія Метінвест спрямувала 8 млрд гривень.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город