Справа Стуса, провина Медведчука і видатні жінки України: виступ Вахтанга Кіпіані у Кривому Розі

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 8 вересня, у Кривому Розі відбулася презентація двох книжок Вахтанга Кіпіані — «Справа Василя Стуса» і «Країна жіночого роду». Місцем презентації був Культурно-громадський центр «Шелтер Плюс».

Український журналіст видав «Справу Василя Стуса» у 2019 році. Ця книга — це збірник документів з архіву КГБ про справу поета і члена Української Гельсінкської Групи Василя Стуса.

У книзі зібрано спогади спів'вязнів Стуса, його таборовий щоденник. Там же є статті Вахтанга Кіпіані про останні роки життя дисидента.

У 2019 році проти автора і видавництва політик і колишній адвокат Стуса Віктор Медведчук подав позов про поширення у книзі начебто неправдивих відомостей. Судовий процес тривав більше року і закінчився відмовою у задоволенні позову.

Вперше в новітній історії України продали понад 100 тисяч примірників книги такого жанру.

Також Вахтанг Кіпіані презентував книгу «Країна жіночого роду» про видатних українок. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, військові, культурні діячки. Тут зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про жінок України з порталу «Історична правда». У книзі — інтерв’ю Квітки Цісик, розмова з дослідницею жіночого руху Мартою Богачевською-Хом’як та інші матеріали.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Культура