«Старе місто»: у Кривому Розі відбулася екскурсія маловідомими історичними місцями

«Старе місто»: у Кривому Розі відбулася екскурсія маловідомими історичними місцями

Фото: Первый Криворожский

Сьогодні, 26 серпня, у Кривому Розі працівники міського історико-краєзнавчого музею організували екскурсію так званим "старим містом".

Проводили екскурсію Олександр Мельник та Ірина Стеблина. О дев'ятій ранку криворіжці зібралися біля підземного переходу на Поштовому проспекті, звідки повернули на вулицю Лермонтова, де і почалась екскурсія.

Оскільки витоки місто Кривий Ріг бере саме з Центрально-Міського району, найдавніші вулиці міста утворюють так зване "старе місто". Це проспект Поштовий, вулиці Лермонтова, Німецька (до декомунізації - Карла Лібкнехта), Олександра Поля (історична назва Базарна), Староярмаркова, Каунаська, Свято-Миколаївська (історична назва Миколаївська). Спочатку Кривий Ріг виник як поштова стація, потім став містечком і згодом, вже після "залізної лихоманки", — великим промисловим центром.

Олександр Мельник показував, де збудували перший криворізький цирк, пояснював, хто такий Іван Ріг та як він пов'язаний з Кривим Рогом, а також те, що, наприклад, на території Центрально-Міського району, на вулиці Жовтневій (після декомунізації — Олександра Поля) у тридцятих роках минулого століття розташовувався окружний виконком, а у сорокових роках на вулиці Леніна (після декомунізації — Свято-Миколаївська) – Криворізький міський комітет. На екскурсії розказували про старовинні криворізькі готелі, адміністративні будівлі та церкви.

У Кривому Розі визначено 18 споруд, що є пам’ятками архітектури, з яких 13 розташовані саме в Центрально-Міському районі. Періодично краєзнавчий музей організовує безкоштовні екскурсії для городян. Анонси заходів можна побачити на особистій сторінці Ірина Стеблини у Фейсбуці.

Міський історико-краєзнавчий музей знаходиться на вулиці Каунаській, 16А. Вихідний: п'ятниця.

Фото: Марія Пунтус

Комментарии (5)

wzdgieq

15:26, 26 августа 2021

Короче евреи с немцами гнобили рабочих , жировали, потом была революция, понятно. А шо там с мовой было? При коммуняках в городе Кривой Рог вся литература была на укро- мове , в чем разница жить при евреях сейчас и раньше, и почума не развивается архитектура?

Предуркин. ,

15:29, 26 августа 2021

Хочеш писюнькать на углы пафосных небоскребов, а не унылых панелек?

Wickerman

16:26, 26 августа 2021

А ещё на Пушкина в здании геологического факультета кту в войну штаб гестапо был. Там все по немецки болтали.

wzdgieq

16:33, 26 августа 2021

А ещё шахту в городе после войны где братская могила евреев засыпали мусором. Областью и городом фактически руководили евреи после войны.

Уважаемая редакция подымите этот вопрос, зачем евреи засыпали после Великой Отечественной войны братскую могилу евреев в шахте.
Досих пор туда свозят мусор на эту могилу. При призиденте евре такое , это слов нет как назвать , правда про них говорят...

Луис Корвалан

17:19, 26 августа 2021

так то не до редакции то ссц... православную рабиновича спрашайте

Ссылка скопирована в буфер обмена