Українська художня мова: у Кривому Розі відкрилася виставка

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 18 серпня, у музеї-квартирі Григорія Синиці відкрилася виставка до 30-річчя незалежності України. Григорій Синиця був художником, який жив на зламі трьох епох: у віці 9 років був свідком революції 1917 року, пережив голодомори, зазнав гонінь радянською владою і пішов із життя вже у незалежній Україні.

Він прожив у Кривому Розі 25 років. Свою творчість присвятив пошуку українського стилю в мистецтві: писав на національну тематику, відроджував українську колористичну школу, за що постійно зазнавав утисків: його не приймали у Спілку Художників аж до 85 років.

Шевченківську премію художник отримав саме за виставку "Україна — життя моє", яку відкрили у Києві на Хрещатику.

Крім цього, Синиця створював флоромозаїки - це вид мистецтва, в основі якого лежить фактурна і кольорова єдність флори і фауни. Художник розробив для флоромозаїк унікальний клей, основним компонентом якого був віск, зварений з іншими компонентами.
Завідувачка музею-квартири Синиці, криворізька художниця Анастасія Ярошевич готувала виставку три місяці. Серед експонатів можна побачити роботи самого Григорія Синиці, Віктора Маклока, Ольги Лєвшакової, Вадима Зінченка, Світлани Червякової, Олександра Дробота, Юрія Бондаренка, Олександра Юрченка, Альбіни Денисової, Людмили Кам'янської, Миколи Раджабова та Олени Телятник. Роботи, представлені на виставці, писали учні Григорія Синиці та ідейні послідовники.

Музей-квартира Григорія Синиці знаходиться за адресою Проспект Гагаріна, 13. Виставку можна відвідувати з 10 до 17 з неділі до четверга. Експонати будуть у музеї-квартирі до жовтня.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.