Збитки на 200 мільйонів: в України порушують екологічне законодавство

Збитки на 200 мільйонів: в України порушують екологічне законодавство

Фото: Первый Криворожский

З початку 2021 року Держкоінспекція порахувала збитки, завдані екології України. Сумма складає понад 200 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Андрій Мальований, голова Деркоінспекції, на своїй сторійнці у фейсбуці.

За 7 місяців екологічна інспекція склала понад 2 тисячі 700 протоколів за правопорушення. Зокрема про вирубку лісів, незаконного лісокористування, порушення вимог пожежної безпеки у лісах та знищення червонокнижких рослин. Середня вартість збитків за одне порушення складає 70 тисяч гривень.

«При цьому шкода, завдана довкіллю, має довготривалі наслідки. Ліс — це екосистема, яка об’єднує всі елементи довкілля — різноманітні види дерев, рослин і тварин, водні об’єкти, ландшафт. Вирубка дерев чи знищення рослинних видів призводять до подальшого обідніння всієї системи. І, на жаль, висадкою нових дерев чи рослин відновити її початковий стан не вдасться», — пише Андрій Мальований.

Також він розповідає, що треба змінити систему штрафів за правопорушення. Зараз в Україні за вирубку лісів треба заплатити від 2 тисяч 550 гривень до 5 тисяч 100 гривень. У законопроєкті №3091, який ще не ухвалили, пропонується підвищити штрафи — від 600 тисяч гривень до 1,8 мільйонів гривень.

Читайте також: У Кривому Розі під час рейдових заходів виявили масштабне забруднення ґрунтів

Ссылка скопирована в буфер обмена