У Кривому Розі стартував прайд-тиждень

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Це перша прайд-подія в Україні в 2021 році.

Кривбас Прайд — це правозахисний захід, який покликаний привернути увагу до боротьби ЛГБТ-спільноти за права. Під час прайду криворізький Гей-альянс проведе кілька просвітницьких лекцій та заходів.

Сьогодні українці, які мають одностатевих партнерів, не мають права на оформлення шлюбу. А саме шлюб дає змогу оформити спільне майно, можливість взяти «сімейний» кредит, відвідати партнера у разі його потрапляння до реанімації, піклуватися про спільних дітей і багато інших привілей, наявність яких абсолютна норма для гетеросексуальних пар.

Борис Золотченко, голова регіонального осередку ВГО Гей-альянс Україна у Дніпропетровській області і організатор Кривбас Прайду коментує старт правозахисних заходів:
“Проблеми ЛГБТ людей такі самі, як в усіх. Але також додаються проблеми, які виникають через негативне ставлення суспільства. Гомосексуальні люди піддаються моральним і фізичним погрозам і не можуть жити вільно у вільній країні. Наші заходи сприяють діалогу з суспільством, допомагають усунути непорозуміння.”
Серед учасниць та учасників криворізького прайду були і гості з інших міст України.

“Прайд — це не парад і не пропаганда. Сексуальну орієнтацію неможливо пропагувати, людина вже є гомосексуальною, бісексуальною або це може бути трансгендерна людина, — говорить спікерка Кривбас Прайду і координаторка Amnesty International Ukraine Дзвенислава Щерба Коли ми говоримо про Прайд, перш за все, мова йде про захист прав людини.

В Україні досить скрутне становище з правами ЛГБТ-людей, в них немає доступу до сімейних прав. Також існує проблема злочинів на ґрунті ненависті. В Україні майже не виносять вироків за 161 статтею
(Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками - примітка редакції). Такі напади не розслідуються. Я переконана, прайди існують саме для того, щоб звернути увагу на це.”

У Кривому Розі кілька разів фіксували напади на геїв та лесбійок, але жодну справу не передали у суд.

Читайте також: Не знаю, чи сказав би мамі, — історія травесті-діви з Кривого РогуЕсли Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город