Правила поводження з тваринами змінено. ВРУ підтримала нові норми

Правила поводження з тваринами змінено. ВРУ підтримала нові норми

Фото: Первый Криворожский

В Україні більше не можна брати гроші за фото із дикими тваринами, лишати тварин в авто із закритими вікнами без людини, тримати тваринна ланцюгах, коротших за 10 метрів. Цю норму внесли у Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Верховна Рада України на минулому тижні підтримала законопроєкт, який впроваджує в Україні європейські стандарти поводження з тваринами.

Документ узгоджує українське законодавство з низкою директив ЄС, які мають стосунок до Європейської конвенції про захист тварин.

Хоча Україна ратифікувала цю конвенцію ще у 2013 році, фактично її норми не виконувалися.

У пояснювальній записці до законопроєкту його автори розповідають, що чинна стаття адмінкодексу України про жорстоке поводження з тваринами, упродовж багатьох років фактично не діяла — мовляв, все через неузгодженості в законодавстві.

Наприклад, одна зі статей закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє дельфінаріям використовувати будь-яку воду, крім морської, але насправді ця заборона не працювала.

Ухвалений Радою документ передбачає зокрема заборону вбивства тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруєння, евтаназії тощо) та жорстоке поводження з безпритульними тваринами.

Закон також забороняє використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах чи вдома — зокрема отруйних змій та хижих птахів.

Окрім того, нові правила передбачають заборону жебракувати та надавати фотопослуги з дикими тваринами — за винятком, коли йдеться про цирки, зоопарки та дельфінарії.

Згідно з новими правилами, не можна також залишати тварину в закритому салоні авто за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20 градусів по Цельсію та менше +5 градусів по Цельсію.

Забороняється також залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив'язі становить менше 20 метрів — окрім сторожових собак, для яких довжина прив'язі має складати принаймні 10 метрів.

При цьому в тварини — навіть якщо вона прив'язана — має бути можливість сховатися у якомусь приміщенні чи споруді при температурі більше +20 градусів по Цельсію або менше 0 градусів по Цельсію.
Новий закон також не дозволяє без нагляду залишати домашню тварину прив'язною в громадських місцях — поблизу зупинок, магазинів тощо.

Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягати до адміністративної відповідальності, з 16 — до кримінальної.

Максимальне покарання за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил їхнього транспортування, яке призвело до їхнього каліцтва чи смерті, нацьковування тварин одна на одну, публічні заклики до жорстокого поводження — позбавлення волі на строк до 3 років.

Покарання за ті самі дії, якщо вони вчинені у присутності неповнолітніх, може становити до 5 років в'язниці.

Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника зможуть позбавляти права на утримання тварин на 5 років.

До того, як новий закон набуде чинності, його ще мають підписати голова Ради та президент.


Комментарии (5)

Майор Томин

13:50, 25 июля 2021

Да плевать на их законы.

керосин

15:35, 25 июля 2021

Держать перессычного кривожопанина на цепи -одобряю ))

XaxoL

17:43, 25 июля 2021

вообщем я понял что они там у себя постановили, что жизнь животного - важнее жизни человека)))

greedy

22:10, 25 июля 2021

Малыш, но я же лучше собаки (с) Карлсон

Человек я

20:46, 25 июля 2021

Менделеева,читай внимательно. Худоба повинна и т.д.

Ссылка скопирована в буфер обмена