Правила поводження з тваринами змінено. ВРУ підтримала нові норми
Фото: Первый Криворожский
Верховна Рада України на минулому тижні підтримала законопроєкт, який впроваджує в Україні європейські стандарти поводження з тваринами.
Документ узгоджує українське законодавство з низкою директив ЄС, які мають стосунок до Європейської конвенції про захист тварин.
Хоча Україна ратифікувала цю конвенцію ще у 2013 році, фактично її норми не виконувалися.
У пояснювальній записці до законопроєкту його автори розповідають, що чинна стаття адмінкодексу України про жорстоке поводження з тваринами, упродовж багатьох років фактично не діяла — мовляв, все через неузгодженості в законодавстві.
Наприклад, одна зі статей закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє дельфінаріям використовувати будь-яку воду, крім морської, але насправді ця заборона не працювала.
Ухвалений Радою документ передбачає зокрема заборону вбивства тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруєння, евтаназії тощо) та жорстоке поводження з безпритульними тваринами.
Закон також забороняє використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах чи вдома — зокрема отруйних змій та хижих птахів.
Окрім того, нові правила передбачають заборону жебракувати та надавати фотопослуги з дикими тваринами — за винятком, коли йдеться про цирки, зоопарки та дельфінарії.
Згідно з новими правилами, не можна також залишати тварину в закритому салоні авто за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20 градусів по Цельсію та менше +5 градусів по Цельсію.
Забороняється також залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив'язі становить менше 20 метрів — окрім сторожових собак, для яких довжина прив'язі має складати принаймні 10 метрів.
При цьому в тварини — навіть якщо вона прив'язана — має бути можливість сховатися у якомусь приміщенні чи споруді при температурі більше +20 градусів по Цельсію або менше 0 градусів по Цельсію.
Новий закон також не дозволяє без нагляду залишати домашню тварину прив'язною в громадських місцях — поблизу зупинок, магазинів тощо.
Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягати до адміністративної відповідальності, з 16 — до кримінальної.
Максимальне покарання за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил їхнього транспортування, яке призвело до їхнього каліцтва чи смерті, нацьковування тварин одна на одну, публічні заклики до жорстокого поводження — позбавлення волі на строк до 3 років.
Покарання за ті самі дії, якщо вони вчинені у присутності неповнолітніх, може становити до 5 років в'язниці.
Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника зможуть позбавляти права на утримання тварин на 5 років.
До того, як новий закон набуде чинності, його ще мають підписати голова Ради та президент.
Майор Томин
13:50, 25 июля 2021
Да плевать на их законы.
керосин
15:35, 25 июля 2021
Держать перессычного кривожопанина на цепи -одобряю ))
XaxoL
17:43, 25 июля 2021
вообщем я понял что они там у себя постановили, что жизнь животного - важнее жизни человека)))
greedy
22:10, 25 июля 2021
Малыш, но я же лучше собаки (с) Карлсон
Человек я
20:46, 25 июля 2021
Менделеева,читай внимательно. Худоба повинна и т.д.