Несвоєчасна оплата комуналки може збільшити суму боргу вдвічі

Главное фото новости
Фото: Уют-2011
1kr.ua
У липні набуло чинності розпорядження Мінюсту про примусове списання заборгованостей з банківських карток. Разом з тим у травні 2019-го запрацював Закон, який регулює правовідносини у сфері житлово-комунальних послуг. Яка мета цих нововведень, що чекає на споживачів – розповіли представники керуючої компанії «Уют-2011».

Платіжна дисципліна – гостре питання для усіх підприємств житлово-комунальної сфери. Але найскладніша ситуація у керуючих компаніях. За воду, газ та світло споживачі платять сумлінно, бо через борги ці послуги відключать. З утриманням будинку та прибудинкової території такі методи не працюють.

«Ми розуміємо, що складна економічна ситуація впливає на платіжну спроможність наших клієнтів. Простіше кажучи, населення бідніє. Але є інший фактор – безвідповідальність. Донедавна були відсутні ефективні методи впливу на боржників. І зараз держава робить перші кроки для розв’язання ситуації», - зазначила директорка керуючої компанії «Уют-2011» Анжеліка Мельникова.

Серед законодавчих новацій - нарахування та стягнення пені. Якщо споживач несвоєчасно оплатить спожиті послуги, він автоматично отримує пеню у розмірі 0,01 % від суми заборгованості за кожен день прострочки. Відтак юридична служба керуючої компанії подає до суду заяви про видачу судових наказів на боржників, які не оплачували послуги три місяці та більше.

«Аби усвідомити масштаби фінансових витрат, що чекають на боржників, пропонуємо порахувати. Приміром, абонент не сплатив за комуналку управителю. Його борг – 450 грн. До цієї суми додаємо 3% річних та інфляційні збитки. Це приблизно 135 грн. Не забуваємо про 227 грн судового збору. У підсумку споживач-боржник муситиме заплатити 812 грн. Тобто сума майже удвічі більша. Але зазвичай борг накопичується не за кілька місяців, а за півроку-рік. Тож і штрафні нарахування будуть більшими», - пояснюють юристи компанії.

Чи може боржник проігнорувати рішення суду? Звісно. Але така непокора матиме ще більш негативні наслідки. Серед них – неможливість відчужити майно. Адже Державна виконавча служба заносить боржника до спеціального реєстру. Фактично людина не зможе розпоряджатись своєю власністю (до моменту погашення боргів). Наявність відкритого виконавчого провадження може бути підставою для заборони виїзду за кордон. І мета поїздки (навчання, відпочинок чи робота) не впливає на це обмеження.

Ще одна можливість для неплатника - оскарження рішення суду і скасування наказу про стягнення боргів. Але, користуючись таким сценарієм, потрібно бути вкрай уважним. Скасування судового наказу не скасовує боргу. Тому керуюча компанія може повторно звернутися до суду в порядку позовного провадження. Як наслідок - це лише збільшить витрати боржника, оскільки у цьому разі судовий збір становитиме 2 270 грн.

Керуюча компанія «Уют-2011» нагадує, що завжди відкрита для своїх клієнтів: «Якщо з певних причин у вас виникла заборгованість, радимо прийти до керуючої компанії, аби розв’язати питання. Ми запропонуємо укласти договір реструктуризації, щоб не доводити справу до суду», - підкреслила керівник керуючої компанії.

Поставити питання чи залишити заявку на виконання робіт можна за номером телефону контакт-центру компанії: 0800 501 346. Щоб бути у курсі подій компанії, варто підписатись на Фейсбук-сторінку www.facebook.com/uiut2011.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
43 мин

Все хорошо

02 : 05

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com