24 липня — День рівноапостольної княгині Ольги

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
24 липня Православна церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної княгині Ольги. У народі день назвали Ольга Страдниця, оскільки він припадає на розпал польових робіт. Княгині Ользі молилися і просили про гарну погоду, милосердя до женців. Просити святу про щось, маючи погані наміри було суворо заборонено. Крім того, любителі рибалки молилися Ользі про вдалий улов.

Княгиня Ольга народилася близько 920 року і була першим в Київській Русі політиком, який прийняв християнство. А вже при правлінні її онука Володимира була хрещена вся Русь.

Після свого хрещення Ольга почала зводити християнські храми, одним з яких стала дерев'яна церква на честь святої Софії. Вона згоріла в 1017 році, але правнук Ольги, Ярослав, спорудив на цьому місці кам'яний храм, який зберігся до сих пір.

Померла Ольга в 969 році, її ховали за християнським обрядом. До лику святої рівноапостольної її зарахували в XVI столітті.

Також у цей день світ відзначає День народження розчинної кави, День заглядання в майбутнє.

24 липня в історії

У 1911 році американський археолог Хайрем Бінгем відкрив у Перу «втрачене місто» імперії інка Мачу-Пікчу.

У 1945 на Потсдамській конференції президент США Гаррі Трумен повідомив Сталіну про створення «надзвичайно потужної зброї» — атомної бомби.

У 1989 страйк шахтарів: у Кремлі відбулася зустріч голови Ради міністрів СРСР Миколи Рижкова з представниками страйкових комітетів Донбасу. В результаті переговорів було вироблено конкретну програму дій, яка стосувалася всієї вугільної промисловості країни. Протоколи угод між урядовими комісіями і шахтарями вугільних басейнів країни були прийняті до виконання. Враховуючи, що на зустрічі було знайдено взаємоприйнятні рішення, Рижков закликав гірників Донбасу та інших вугільних басейнів припинити страйк і повернутися на робочі місця.

Народні прикмети:
  • сонячна погода — до хорошого урожаю хліба;
  • грім — до хорошого улову риби;
  • глухий грім — до тривалої негоди.
Що не рекомендується робити:
  • після прання у цей день можуть хворіти руки;
  • якщо планувати весілля у цей день, то шлюб може бути недовгим;
  • сваритися з рідними — буде складно помиритися;
  • взятий у цей день борг може недобре обернутися для сімейного бюджету.
Іменини 24 липня святкують Олена, Ольга, Кіндей, Аркадій.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество