Безпечної дози алкоголю не існує: нардепи хочуть заборонити продажу алкоголю та тютюну в магазинах

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Депутат від «Слуги народу» Геогрій Мазурашу пропонує дозволити продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв, вина, звичайних і електронних сигарет, пристосування для куріння без згоряння тютюну і аксесуарів для них тільки в спеціалізованих торгових точках. Відзначається, що в таких точках, крім алкоголю і сигарет, більше нічого не буде продаватися.

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

Політик вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" щодо реалізації алкогольної та тютюнової продукції у спеціалізованих магазинах».

Відповідно до законопроєкту, в супермаркетах, продуктових магазинах та точках, де продаються спортивні або дитячі товари, реалізація алкогольної і тютюнової продукції буде категорично заборонена.

Депутат також пропонує штрафи за порушення заборони. Магазин або супермаркет, який вирішить продавати сигарети або алкоголь, може бути покараний стягненням у розмірі 21 тисячі 180 гривень.

Серед обгрунтувань законопроєкту депутат подає інформацію, опубліковану на офіційному ресурсі Міністерства охорони здоров’я України. Один із найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати масштабного дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини від науковців міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Висновок досліджень — безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм.

Вчені проаналізували дані з 1990 до 2016 року, зі 195 країн та територій, для людей віком від 15 до 95 років. Загалом дослідження охопило 28 мільйонів людей.

Алкоголь — це головна причина смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років та сьома причина для всіх вікових груп у світі.

Всього в світі за один рік 2,8 мільйонів смертей було пов'язано з вживанням алкоголю, це близько 10% для людей у віці 15-49 років. До основних причин смертності, спровокованої алкоголем, відносяться: серцево-судинні захворювання, різні види раку (молочної залози, печінки, кишківника), цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми.

Найбільші значення середнього споживання алкоголю серед жінок відмічено в Україні — 4,2 дози на день (1 доза - це 10 грамів етилового спирту), серед чоловіків у Румунії — 8,2 дози, в українських чоловіків п’яте місце та 7,0 дози на день відповідно.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина