Шоу-програми, концерти, вистави та екскурсії віднині тільки українською

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
На Дніпропетровщині буде більше української мови. Зокрема — у театрах, музеях, кіно та книгарнях. Відповідні норми Закону України починають діяти з 16 липня.

Про це нагадали у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«З 16 липня набувають чинності нові норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вони передбачають збільшення її використання у публічному просторі. Зокрема, у сфері культури і розваг, туризмі, книговидавництві, на телебаченні», — сказала начальниця управління культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Наталія Першина.

З 16 липня усі концерти, шоу-програми, розважальні та культурно-мистецькі заходи та їхній супровід мають проводитися державною мовою. Винятки — пісні та фонограма. Виступи людей, які не володіють українською, повинні супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом.

Мають супроводжуватися субтитрами чи перекладом і будь-які театральні вистави, які проводяться не державною мовою.

З 16 липня українська повинна стати мовою туристичного та екскурсійного обслуговування. А також музейної справи та мистецьких виставок.

Торкнуться зміни і кіномистецтва та видавничої справи. Усі іноземні фільми мають демонструватися на телебаченні дубльованими чи озвученими державною мовою. Видавці повинні друкувати українською не менше 50% книжок.

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» був прийнятий 16 липня 2019 року.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.