Яка в Україні процедура арешту рахунків боржників

Главное фото новости
Фото: Ілюстрація Першого Криворізького
1kr.ua
Що буде із разунками боржників за комірне, вивчала журналістка «Першого Криворізького».

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» доопрацьовує програмний продукт Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) процесу отримання інформації щодо рахунків боржників, що передбачено положеннями Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

Нагадаємо, що 6 липня набрав чинності наказ №1061 / 5 від 23.03.2021 Міністерства юстиції вступив. За що будуть списувати кошти з рахунків українців.

Коли програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть електронно не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них.

А якщо коштів для погашення боргу буде достатньо на одному рахунку, то буде накладений арешт.

Примусове списання коштів з рахунків боржників здійснюється на підставі платіжної вимоги виконавця, яка сьогодні у паперовому вигляді надсилається до виконання банкам через пошту.


Перед надсиланням платіжної вимоги в банк боржника для списання коштів, вона передається для перевірки та проставлення відповідної відмітки до банку, в якому обслуговуються органи ДВС/приватні виконавці.

Потім списані з рахунків боржника кошти, які зараховуються на депозитні рахунки органів ДВС/приватних виконавців, розподіляються відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» та спрямовуються на погашення заборгованості.

Надання виконавцям можливості автоматизовано отримувати інформацію про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, а також автоматизовано направляти в електронному вигляді постанови про арешт коштів, не лише значно полегшить роботу виконавців та підвищить ефективність виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), а й надасть змогу скоротити матеріальні та трудові ресурси як зі сторони органів примусового виконання рішень, так і банків.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Экономика