Івана Купала: історія і звичаї, що не можна робити
Фото: Первый Криворожский
Наші предки раніше вірили багатьом повір'ями та ритуалам. Це свято має фіксовану дату і щорічно відзначається в ніч на 7 липня. Зазвичай гуляння розпочинаються увечері 6 липня і тривають до самого ранку наступного дня.
Сьогодні у криворізькому парку у парку імені Федора Мершавцева містяни святкують Івана Купала.
Історія свята Івана Купала
Історія свята сягає корінням в далекі язичницькі часи. У дохристиянський період у цей час відзначали літнє сонцестояння і було прийнято прославляти слов'янського бога сонця Ярила.
З приходом християнства свято не зникло, але після переходу на григоріанський календар дата змістилася на два тижні, адже раніше купальську ніч святкували 24 червня (за старим стилем).
Свято стало поєднувати в собі язичницькі та православні риси. Так, замість бога Сонця люди почали вшановувати Іоанна Предтечу, який був хрестителем Ісуса Христа.
Традиції святкування Івана Купала
Наші предки вірили, що рослини в цей день набувають чудодійну силу. Вважається, що в ніч на 7 липня можна знайти містичний цвіт папороті, який принесе щастя і багатство.
Народ увечері 6 липня збирається біля водойм, де влаштовуються гучні застілля з піснями, танцями і різноманітними конкурсами. Зазвичай на свято розводять багаття і стрибають через нього. Ці стрибки є свого роду обрядом очищення і способом привернути успіх.
Що можна і не можна робити
Предки вірили, що вночі прокидається всяка лісова нечисть, а тому в цей час не можна спати, щоб перевертні, мавки або лісовики не потягли з собою.
Також не варто нікому позичати гроші або самому брати в борг, щоб не передати в чужі руки своє щастя і благополуччя. Також не слід підбирати на дорозі гроші або загублений кимось предмет - інакше можна звалити на себе чужий борг або вантаж.
Вважається, що стрибати через купальське вогнище не можна з ким завгодно. Робити це треба лише з коханою людиною.
LeninBaklan
18:38, 06 июля 2021
Стрибати через вогнище - это первый прототип эпиляции))