Івана Купала: історія і звичаї, що не можна робити

Івана Купала: історія і звичаї, що не можна робити

Фото: Первый Криворожский

7 липня святкують Івана Купала, яке поєднує в собі язичницькі та православні традиції.

Наші предки раніше вірили багатьом повір'ями та ритуалам. Це свято має фіксовану дату і щорічно відзначається в ніч на 7 липня. Зазвичай гуляння розпочинаються увечері 6 липня і тривають до самого ранку наступного дня.

Сьогодні у криворізькому парку у парку імені Федора Мершавцева містяни святкують Івана Купала.

Історія свята Івана Купала


Історія свята сягає корінням в далекі язичницькі часи. У дохристиянський період у цей час відзначали літнє сонцестояння і було прийнято прославляти слов'янського бога сонця Ярила.

З приходом християнства свято не зникло, але після переходу на григоріанський календар дата змістилася на два тижні, адже раніше купальську ніч святкували 24 червня (за старим стилем).

Свято стало поєднувати в собі язичницькі та православні риси. Так, замість бога Сонця люди почали вшановувати Іоанна Предтечу, який був хрестителем Ісуса Христа.

Традиції святкування Івана Купала


Наші предки вірили, що рослини в цей день набувають чудодійну силу. Вважається, що в ніч на 7 липня можна знайти містичний цвіт папороті, який принесе щастя і багатство.

Народ увечері 6 липня збирається біля водойм, де влаштовуються гучні застілля з піснями, танцями і різноманітними конкурсами. Зазвичай на свято розводять багаття і стрибають через нього. Ці стрибки є свого роду обрядом очищення і способом привернути успіх.

Що можна і не можна робити


Предки вірили, що вночі прокидається всяка лісова нечисть, а тому в цей час не можна спати, щоб перевертні, мавки або лісовики не потягли з собою.

Також не варто нікому позичати гроші або самому брати в борг, щоб не передати в чужі руки своє щастя і благополуччя. Також не слід підбирати на дорозі гроші або загублений кимось предмет - інакше можна звалити на себе чужий борг або вантаж.

Вважається, що стрибати через купальське вогнище не можна з ким завгодно. Робити це треба лише з коханою людиною.


Комментарии (1)

LeninBaklan

18:38, 06 июля 2021

Стрибати через вогнище - это первый прототип эпиляции))

Ссылка скопирована в буфер обмена