Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт)

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Міському історико-краєзнавчому музеї і його філіях зараз можна відвідати три виставки живопису, графіки, монументальної творчості.

На виставки "Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)"; "Де злились Інгулець з Саксаганню"; "Мистецтво величних форм" за роботами Григорія Синиці працівники краєзнавчого музею вже місяць запрошують криворіжців.

У музеї за адресою Каунаська, 16а можна замовити також супровідну екскурсію. Виставку "Мистецтво величних форм" можна відвідати у Музеї-квартирі Григорія Синиці на проспекті Гагаріна 13, квартира 18.


Мистецтво величних форм


Місце проведення: музей-квартира Григорія СиниціГригорій Синиця був художником, який жив на зламі трьох епох: у віці 9 років був свідком революції 1917 року, пережив голодомори, зазнав гонінь радянською владою і пішов із життя вже у незалежній Україні.


Перша персональна виставка його робіт відбулася у Києві у 1941 році. Тоді художник проживав неподалік від Бабиного Яру і у період окупації випадково опинився у натовпі, який нацисти гнали на розстріл. Якийсь наглядач помітив його видиму інвалідність і виштовхав Синицю на тротуар. Тоді він залишився живим, але ця історія сильно вплинула на художника, декілька його робіт присвячені цій події.


Через звинувачення в націоналізмі та постійні гоніння з боку влади у 1968 році Григорій Синиця все частіше став їздити до однодумців - у Кривий Ріг. У 1971 році художник остаточно тут оселився і почав працювати над новою технікою, яка отримала назву “флоромозаїка”.

Флоромозаїка - це вид мистецтва, в основі якого лежить фактурна і кольорова єдність флори і фауни. Художник розробив для цього виду мистецтва унікальний клей, основним компонентом якого був віск, зварений з іншими компонентами.


Усього було створено 29 флоромозаїк, над кожною з яких художник працював протягом 2-3-х років. Деякі флоромозаїки можна побачити на власні очі у музеї-квартирі Григорія Синиці.

Я безповоротно зрозумів і засвоїв: народне мистецтво – першоджерело художніх форм… Воно відоме давним-давно, воно жило, набиралося сил у народі, в його надрах. Етнографічні, сюжетні, інші ознаки – це ще не народність. Йдеться про систему мислення, де колір виступає як образ, про глибинне явище самобутнього в палітрі художника, - ці слова Григорія Синиці цілком окреслюють його погляди на мистецтво.

Де злились Інгулець з Саксаганню

Місце проведення: Каунаська,16аБільшість робіт на виставці присвячені історичним пам’яткам Центрально-Міського району, на декількох з них зображена човнова станція, міст закоханих і рибальські куточки уздовж ріки.


За офіційною версією працівників музею, Кривий Ріг отримав назву від форми мису (рогу) на місці злиття річок Інгулець і Саксагань, де заснували перше поселення. Працівники музею можуть розказати відвідувачам унікальні факти про Федора Мершавцева і парк, який назвали його ім’ям.


У музеї зібрані роботи художників і художниць, які раніше жили і працювали у Кривому Розі, а також сучасних митців і мисткинь.

Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)

Місце проведення: Каунаська, 16аЄдиний реєстр об’єктів культурної спадщини Кривого Рогу налічує 146 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них 78 – пам’ятки історії та монументального мистецтва. Крім того, у місті 18 пам’яток архітектури і містобудування, 17 – археології, 14 об’єктів природно-заповідного фонду, з яких 3 – загальнодержавного значення.


Експозиція виставки складається з понад 60 творів 9 криворізьких художників: Юрія Сича, Івана Авраменка, Григорія Шишка, Юрія Ларіна, Федора Росомахи, Миколи Рябоконя, Анастасії Чеботарьової, Анастасії Ярошевич та Богдана Шиптенка. Переважна більшість робіт присвячена пам’яткам архітектури та містобудування місцевого значення.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
46 мин

Все хорошо

01 : 48

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com