Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт)
![Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт) Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт)](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536346_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a06b98669dfbd78ebf1f78a47fb9d89a51625060459.jpg)
Фото: Первый Криворожский
На виставки "Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)"; "Де злились Інгулець з Саксаганню"; "Мистецтво величних форм" за роботами Григорія Синиці працівники краєзнавчого музею вже місяць запрошують криворіжців.
У музеї за адресою Каунаська, 16а можна замовити також супровідну екскурсію. Виставку "Мистецтво величних форм" можна відвідати у Музеї-квартирі Григорія Синиці на проспекті Гагаріна 13, квартира 18.
Мистецтво величних форм
Місце проведення: музей-квартира Григорія Синиці
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536339_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516406_b0ad02ca8f5a00b3ca9fd474bb0488a01625060737.jpg)
Григорій Синиця був художником, який жив на зламі трьох епох: у віці 9 років був свідком революції 1917 року, пережив голодомори, зазнав гонінь радянською владою і пішов із життя вже у незалежній Україні.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536341_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516408_dc845339ee92633bdb2aa649fe6548c21625060756.jpg)
Перша персональна виставка його робіт відбулася у Києві у 1941 році. Тоді художник проживав неподалік від Бабиного Яру і у період окупації випадково опинився у натовпі, який нацисти гнали на розстріл. Якийсь наглядач помітив його видиму інвалідність і виштовхав Синицю на тротуар. Тоді він залишився живим, але ця історія сильно вплинула на художника, декілька його робіт присвячені цій події.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536340_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516407_0ad9fa83781e6e183c0f5712ff962f171625060747.jpg)
Через звинувачення в націоналізмі та постійні гоніння з боку влади у 1968 році Григорій Синиця все частіше став їздити до однодумців - у Кривий Ріг. У 1971 році художник остаточно тут оселився і почав працювати над новою технікою, яка отримала назву “флоромозаїка”.
Флоромозаїка - це вид мистецтва, в основі якого лежить фактурна і кольорова єдність флори і фауни. Художник розробив для цього виду мистецтва унікальний клей, основним компонентом якого був віск, зварений з іншими компонентами.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536342_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516409_f630fc4c7cfd5a11c9c9a6e5697813c11625060992.jpg)
Усього було створено 29 флоромозаїк, над кожною з яких художник працював протягом 2-3-х років. Деякі флоромозаїки можна побачити на власні очі у музеї-квартирі Григорія Синиці.
Я безповоротно зрозумів і засвоїв: народне мистецтво – першоджерело художніх форм… Воно відоме давним-давно, воно жило, набиралося сил у народі, в його надрах. Етнографічні, сюжетні, інші ознаки – це ще не народність. Йдеться про систему мислення, де колір виступає як образ, про глибинне явище самобутнього в палітрі художника, - ці слова Григорія Синиці цілком окреслюють його погляди на мистецтво.
Де злились Інгулець з Саксаганню
Місце проведення: Каунаська,16а
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536344_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516411_1fd758b0fce788a6336fe5bdf4836a991625061038.jpg)
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536345_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516412_b5e49366f092f34f067e7075a78ede851625061039.jpg)
За офіційною версією працівників музею, Кривий Ріг отримав назву від форми мису (рогу) на місці злиття річок Інгулець і Саксагань, де заснували перше поселення. Працівники музею можуть розказати відвідувачам унікальні факти про Федора Мершавцева і парк, який назвали його ім’ям.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536343_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516410_1fd758b0fce788a6336fe5bdf4836a991625061038.jpg)
У музеї зібрані роботи художників і художниць, які раніше жили і працювали у Кривому Розі, а також сучасних митців і мисткинь.
Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)
Місце проведення: Каунаська, 16а
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536335_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516398_7efc8b7d385fdbe3b78ee455c66630241625060595.jpg)
Єдиний реєстр об’єктів культурної спадщини Кривого Рогу налічує 146 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них 78 – пам’ятки історії та монументального мистецтва. Крім того, у місті 18 пам’яток архітектури і містобудування, 17 – археології, 14 об’єктів природно-заповідного фонду, з яких 3 – загальнодержавного значення.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/5125b195/536338_07d3f9ae4338fba66a14a9ef208c322a516402_8256ec0c1e3599c9457dd7789c782d7d1625060662.jpg)
Експозиція виставки складається з понад 60 творів 9 криворізьких художників: Юрія Сича, Івана Авраменка, Григорія Шишка, Юрія Ларіна, Федора Росомахи, Миколи Рябоконя, Анастасії Чеботарьової, Анастасії Ярошевич та Богдана Шиптенка. Переважна більшість робіт присвячена пам’яткам архітектури та містобудування місцевого значення.
Фото: Марія Пунтус
Редактор: Софія Скиба