Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт)

Які мистецькі виставки можна відвідати у Кривому Розі (фотозвіт)

Фото: Первый Криворожский

У Міському історико-краєзнавчому музеї і його філіях зараз можна відвідати три виставки живопису, графіки, монументальної творчості.

На виставки "Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)"; "Де злились Інгулець з Саксаганню"; "Мистецтво величних форм" за роботами Григорія Синиці працівники краєзнавчого музею вже місяць запрошують криворіжців.

У музеї за адресою Каунаська, 16а можна замовити також супровідну екскурсію. Виставку "Мистецтво величних форм" можна відвідати у Музеї-квартирі Григорія Синиці на проспекті Гагаріна 13, квартира 18.


Мистецтво величних форм


Місце проведення: музей-квартира Григорія СиниціГригорій Синиця був художником, який жив на зламі трьох епох: у віці 9 років був свідком революції 1917 року, пережив голодомори, зазнав гонінь радянською владою і пішов із життя вже у незалежній Україні.


Перша персональна виставка його робіт відбулася у Києві у 1941 році. Тоді художник проживав неподалік від Бабиного Яру і у період окупації випадково опинився у натовпі, який нацисти гнали на розстріл. Якийсь наглядач помітив його видиму інвалідність і виштовхав Синицю на тротуар. Тоді він залишився живим, але ця історія сильно вплинула на художника, декілька його робіт присвячені цій події.


Через звинувачення в націоналізмі та постійні гоніння з боку влади у 1968 році Григорій Синиця все частіше став їздити до однодумців - у Кривий Ріг. У 1971 році художник остаточно тут оселився і почав працювати над новою технікою, яка отримала назву “флоромозаїка”.

Флоромозаїка - це вид мистецтва, в основі якого лежить фактурна і кольорова єдність флори і фауни. Художник розробив для цього виду мистецтва унікальний клей, основним компонентом якого був віск, зварений з іншими компонентами.


Усього було створено 29 флоромозаїк, над кожною з яких художник працював протягом 2-3-х років. Деякі флоромозаїки можна побачити на власні очі у музеї-квартирі Григорія Синиці.

Я безповоротно зрозумів і засвоїв: народне мистецтво – першоджерело художніх форм… Воно відоме давним-давно, воно жило, набиралося сил у народі, в його надрах. Етнографічні, сюжетні, інші ознаки – це ще не народність. Йдеться про систему мислення, де колір виступає як образ, про глибинне явище самобутнього в палітрі художника, - ці слова Григорія Синиці цілком окреслюють його погляди на мистецтво.

Де злились Інгулець з Саксаганню

Місце проведення: Каунаська,16аБільшість робіт на виставці присвячені історичним пам’яткам Центрально-Міського району, на декількох з них зображена човнова станція, міст закоханих і рибальські куточки уздовж ріки.


За офіційною версією працівників музею, Кривий Ріг отримав назву від форми мису (рогу) на місці злиття річок Інгулець і Саксагань, де заснували перше поселення. Працівники музею можуть розказати відвідувачам унікальні факти про Федора Мершавцева і парк, який назвали його ім’ям.


У музеї зібрані роботи художників і художниць, які раніше жили і працювали у Кривому Розі, а також сучасних митців і мисткинь.

Пам’ятки Криворіжжя на полотнах митців (живопис, графіка)

Місце проведення: Каунаська, 16аЄдиний реєстр об’єктів культурної спадщини Кривого Рогу налічує 146 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них 78 – пам’ятки історії та монументального мистецтва. Крім того, у місті 18 пам’яток архітектури і містобудування, 17 – археології, 14 об’єктів природно-заповідного фонду, з яких 3 – загальнодержавного значення.


Експозиція виставки складається з понад 60 творів 9 криворізьких художників: Юрія Сича, Івана Авраменка, Григорія Шишка, Юрія Ларіна, Федора Росомахи, Миколи Рябоконя, Анастасії Чеботарьової, Анастасії Ярошевич та Богдана Шиптенка. Переважна більшість робіт присвячена пам’яткам архітектури та містобудування місцевого значення.

Фото: Марія Пунтус

Редактор: Софія Скиба

Ссылка скопирована в буфер обмена