ВРУ ухвалила закон, який запускає судову реформу в Україні

Главное фото новости
Фото: By succo
1kr.ua
29 червня депутати Верховної Ради України ухвалили закон №3711-д, який відновлює роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та запускає судову реформу в Україні.

Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» підтримали 293 народні депутати.

Закон передбачає, що Вища кваліфікаційна комісія суддів складатиметься з шістнадцяти членів, вісім з яких призначають з-поміж суддів або суддів у відставці. Призначати членів на чотири роки буде Вища рада правосуддя за результатами конкурсу.

Згідно із Законом, «членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше п’ятнадцяти років та відповідає критеріям доброчесності і професійної компетентності, що визначені цим Законом.

Водночас під час розгляду законопроєкту найголовнішою правкою, яку врешті підтримали, народні депутати та антикорупційні активісти називали №453. Вона передбачає, що право вирішального голосу під час формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів буде у міжнародних експертів. Ухвалення такої норми вимагала і Венеційська комісія.

Членів конкурсної комісії призначатиме саме ВРП. До складу комісії входитимуть: три людини з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів; по одній — від Рад прокурорів, адвокатів і Нацакадемії правових наук.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
28 мин

Все хорошо

12 : 02

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com