«Іл-76. ЧЕСТЬ». У Кривому Розі вшанували загиблих на борту Іл-76

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
13 червня криворіжці прийшли на акцію, аби вшанувати військовослужбовців 25-ї десантної бригади та членів екіпажу військово-транспортного літака Іл-76.

Журналісти «Першого Криворізького» повідомляють, що городяни зібрались на площі Горького біля стели із фото полеглих в АТО та ООС воїнів.

До стели прийшли родичі полеглих, військові, волонтери, священники УГКЦ і ПЦУ, маленькі пластуни та інші громадяни. Вони виклали напис зі свічок «Іл-76. ЧЕСТЬ».

Захід розпочала сестра одного із полеглих Іллі — Ілляна Гайдук.

На честь загиблих пластуни випустили до неба голубів. Кожен випущений птах символізує один рік війни.

Святі отці відслужили панахиду за воїнами, які віддали життя за ближніх.В ніч на 14 червня 2014 року терористи із ПЗРК збили літак, який мав доставити у Луганськ допомогу військовим.

На позиції терористів поблизу Луганського аеропорту, з якої і вразили Іл-76, знайдені три пускові труби від ПЗРК «Ігла». Два з них були використані, а один виявився технічно несправним. А на місці засідки терористів знайдені порожні банки з-під консервів, випущених ЗАТ «Орелпродукт», місто Мценськ (Росія), пишуть колеги з memorybook. Це може свідчити про причетність військ Росії до трагедії.

На той момент це була найбільша одномоментна втрата Збройних Сил України у боротьбі зі збройними угрупуваннями та російськими військовими.

Тієї ночі о 00:51 загинули 49 українців: 40 військовослужбовців 25-ї повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.

Серед них шестеро криворіжців та один мешканець Криворізького району.

Касаційний кримінальний суд Верховного суду виправдав генерал-майора Віктора Назарова, якого раніше Павлоградський міськрайонний суд та апеляційний суд Дніпра визнали винним у службовій недбалості, яка призвела до загибелі 49 людей на борту військово-транспортного літака Іл-76.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
1 час 0 мин

Все хорошо

01 : 51

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com