«Метінвест готовий інвестувати $450 млн в екологічно чисті виробництва», – гендиректор холдингу
Фото: Метинвест
Щоб досягти такого результату щодо зниження екологічних викидів, перш за все має бути командна робота приватних компаній і держави. Має бути прийнята стратегія держави щодо модернізації важкої промисловості. «Природно має бути рух назустріч держави і приватних компаній. Має бути підготовлена стратегія держави з точки зору енергоносіїв, тому що для виробництва водню потрібно дуже багато електроенергії, дешевої електроенергії, відновлюваної електроенергії. І це те, про що держава повинна подбати», – вважає гендиректор холдингу.
Міжнародна практика показує, що саме держава може по-перше спрямувати кошти на розвиток екологічно чистих підприємств, а також знизити фінансове навантаження на компанії, які готові інвестувати свої кошти. Так, наприклад, Німеччина направляє на ці речі понад 9 мільярдів євро. Юрій Риженков пропонує реінвестувати деякі податкові надходження:
«Для модернізації, для побудови нового вуглецево-нейтрального виробництва необхідні великі інвестиції. Можна для цього, наприклад, використовувати ті ж самі екологічні податки, які сьогодні йдуть на викиди СО2. Можна і далі допомагати підприємствам, реінвестуючи їх в ці нові технології».
Метінвест готовий інвестувати понад 450 мільйонів доларів в інноваційні екологічно чисті виробництва.
«У нас є ідея побудови нового заводу на базі тієї самої водневої металургії, технології прямого відновлення заліза, електросталі. Ми можемо поруч із «Запоріжсталлю» побудувати нове екологічно чисте, вуглецево-нейтральне виробництво, і для цього вже сьогодні ми робимо перші кроки.
До речі, на Центральному ГЗК ми вже отримали окатиш, який можна використовувати для відновлення заліза і потім в електрометалургії. Тобто перші кроки ми вже зробили – це вже серйозна заявка», - розповів Риженков.
Будівництво нових цехів дозволить вивести виробництва на далекі околиці міст, упевнений гендиректор Метінвесту: «Завжди ми говоримо про те, що як би ми не старалися, підприємства, завод в центрі міста – це, звичайно ж, завжди складно з точки зору техногенного навантаження на місто .
«Така історія сьогодні в Маріуполі на комбінаті Ілліча. Ми хочемо змінити цю ситуацію. Протягом якогось періоду це виробництво можна відсунути від центру міста, створюючи нові виробництва в новому місці. Ми вже зробили один з перших кроків. Буквально на наступному тижні ми будемо підписувати контракт – це будівництво нового цеху холодної прокатки. У цей проект ми готові вкласти мільярд доларів», – запевнив Риженков.
«Це вже не модернізація чогось старого – це фактично нове, побудоване, чисте, екологічно безпечне виробництво, яке буде служити довгі роки», – додав генеральний директор Групи Метінвест.
WMW
10:25, 09 июня 2021
Рыжий татарин скоро сядет
LeninBaklan
12:16, 09 июня 2021
Кто ж его посадить сможет? Бджоляр не посадил, Шапкопиздь не посадил, Шоколадный тоже...
bobnser
10:46, 09 июня 2021
цель очень хорошая, да и перед Европой у нас есть обязательства, дипломата подписывали соглашения экологический, надо выполнять, за этим будущее
Irina Kovalchuk
11:34, 09 июня 2021
да вся страна - это Европа, мы в самом центре, только строить ее нужно начиная с себя.
керосин
11:32, 09 июня 2021
Простипомы однокаэрные упорно пиарят метинвестовских бандитов и воров , молодцы , кушать тоже хотят
Шериф
12:00, 09 июня 2021
Метінвест готовий інвестувати $450 млн .
А МУТЬИНВЕСТ в курсе что президент Украины готов оставить олигархам не более $87 млн.?
sandro1
22:11, 09 июня 2021
Традиционные доменные печи при производстве 1 т ***кой стали образуют в среднем 1,8 т углекислого газа. Водород как топливо устраняет большую часть этих выбросов.