Зеленський підписав закон про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність

Главное фото новости
Фото: Володимир Зеленський
1kr.ua
Вчора, 24 травня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2194, який вносить зміни до Земельного кодексу та передає сільгоспземлі з державної у комунальну власність. Він є частиною земельної реформи.

Цей Закон має повернути у комунальну власність землі місцевих громад за межами населених пунктів. Це не буде стосуватися землі Міноборони, природоохоронного фонду та державних підприємств, установ та організацій. Однак питання щодо решти таких ділянок зможуть контролювати та регулювати самі територіальні громади.

«Це закон, який забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він ніколи навіть у своєму житті не бачив», — сказав Зеленський. За його словами, документ остаточно поверне громадам право розпоряджатися своїми землями.

Тобто законопроєкт №2194 дозволить 1 400 місцевим громадам розпоряджатися 10 млн гектарами землі. Державі залишаться лише 0,75 млн гектарів (військові полігони, природоохоронні землі, ділянки держпідприємств).

Також законопроєкт передбачає таке:

  • громада зможе вирішувати, продавати чи здавати ділянки в оренду;
  • увесь виторг ітиме до місцевого бюджету (це близько 4,5 млрд грн щороку);
  • використання земель буде під контролем громад;
  • орендар ділянки буде першим у черзі на її купівлю;
  • надання нових ділянок для городництва буде не більше 0,6 га;
  • громади самі домовлятимуться про межі між собою.
Нагадаємо, що 31 березня ВРУ ухвалила закон про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Він надає власникам сільгоспземлі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також право купувати землю. Мораторій на продаж скасовується з червня 2021 року.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
33 мин

Все хорошо

02 : 33

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com