Україна пройшла пік захворюваності на COVID-19 — Національна академія наук

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Україна пройшла пік захворюваності COVID-19. Але найближчим часом в країні очікується збільшення кількості смертей від ускладнень, викликаних цим захворюванням. Про це пишуть вчені Національної академії наук України у огляді епідемічної ситуації в Україні за 7–13 квітня.

Нагадаємо, що 13 квітня Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що в Україні настав пік захворюваності COVID-19.

Сьогодні у Кривому Розі з діагнозом коронавірус (підтвердженим ПЛР аналізами) лікуються – 4 866 пацієнтів, з них - 163 не мешканці міста.

Вчені Національної академії наук України зазначають у дослідженні, що дані офіційної статистики можуть бути спотворені через нерегулярність внесення застарілих випадків. Але динаміка загальної кількості позитивних ПЛР-тестів (з 33,3% до 32,4%) показує, що період піку пройдено і почалося зниження у більшості областей.
У НАН вважають, що зменшення смертей від COVID-19 можна очікувати наступного тижня.

За кількістю нових госпіталізацій країна зараз проходить піковий період. Зменшення очікується приблизно через два тижні.


«Число пацієнтів у лікарнях суттєво уповільнило зростання, яке склало +1% за тиждень для пацієнтів із підозрою на COVID-19 та підтверженою хворобою. Нових госпіталізацій було на 7% менше, ніж тиждень тому. Водночас, занепокоєння викликає число зайнятих ліжок із подачею кисню, число яких зросло одразу на 10%. Кількість пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ) зросла на 9%, що більш зрозуміло, з огляду на очікувану консервативнішу динаміку складних пацієнтів; число хворих у відділеннях інтенсивної терапії збільшилося на 5%.

Потрібно враховувати, що затухання епідемічного процесу не означає миттєвого скорочення навантаженості на лікарні, оскільки ще деякий час число госпіталізацій перевищуватиме число виписок», — зазначили вчені.
Згідно з підрахунками науковців, середня за останній тиждень кількість нових випадків становить 14 817 на добу. Станом на 13 квітня, в середньому 392 нових летальних випадків на добу в Україні.

530 людей вакцинували від COVID-19 за добу у Кривому Розі
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 2 час 3 мин

Есть угроза

41 : 53

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com