Довічне ув’язнення: два дні зачитували вирок винним у катастрофі Іл-76

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
15 та 16 березня у Красногвардійському районному суді Дніпра зачитували вирок Ігорю Плотницькому, Андрію Патрушеву та Олександру Гуреєву, яких визнали винними у катастрофі Іл-76, у результаті якої загинули 49 українців. Плотницького, Патрушева та Гуреєва приговорили до довічного ув’язнення.

Ще їх зобов’язали сплатити по 500 тисяч гривень моральної компенсації родинам полеглих на борту військового літака Іл-76 та 1,2 мільйони і 4,8 мільйонів гривень двом військовим частинам. Плотницького, Патрушева та Гурєва судили заочно, оскільки наразі невідоме їхнє точне місцезнаходження.

Про це журналістці сайту «Перший Криворізький» повідомив адвокат рідних загиблих героїв Віталій Погосян. Він планує оскаржити рішення у частині цивільного позову.

«Я вважаю, що це стягнення ніколи не відбудеться, держава повинна компенсувати, якщо не змогла захистити. Тому буду оскаржувати в частині цивільного позову», — пояснює Віталій Погосян.

Справа розглядалася у судах більше 5 років.

14 червня 2014 року у небі над Луганськом терористи збили військово-транспортний літак Іл-76. На його борту були 40 українських військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед них були шестеро мешканців Кривого Рогу та один уродженець Криворізького району.

Колишнього очільника терористичного угрупування «ЛНР» Ігоря Плотницького та двох командирів незаконного збройного формування Андрія Патрушева та Олександра Гуреєва обвинувачували у вчиненні терористичного акту (частина 3 статті 258 ККУ).

Ще Андрія Патушева судили за:

  • частиною 2 статті 437 ККУ (ведення агресивної війни);
  • частиною 2 статті 260 ККУ (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у них).
11 грудня 2020 року апеляційний суд Дніпра без змін залишив вирок генерал-майору Віктору Назарову. Його визнали винним у службовій недбалості, яка призвела до загибелі наших земляків на борту Іл-76. Назарова приговорили до 7 років позбавлення волі.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество