У 2020 році жінки відкрили на 5% більше ФОПів, ніж чоловіки
![У 2020 році жінки відкрили на 5% більше ФОПів, ніж чоловіки У 2020 році жінки відкрили на 5% більше ФОПів, ніж чоловіки](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/214f451a/526835_c743f62425db01f1c406498ccb97a9eb6b976e1df3f9d617fca4999e1daf112a1615290213.jpg)
Фото: Firmbee с сайта Pixabay
Кількість відкритих бізнесів чоловіками і жінками з 2010 року до сьогодні різниться. У жінок в Україні нині на 25 тисяч ФОПів більше.
Це означає, що за 10 років жінки ставали підприємицями на 1% частіше. А якщо брати до уваги лише минулий рік, то частка відкритих ФОПів жінками склала на 5% більше від підприємств, відкритих чоловіками. Загалом, останні 4 роки поспіль зберігається тенденція, коли жінки відкривають ФОПи частіше за чоловіків.Одначе, сумарно за останнє десятиліття чоловіки майже втричі випереджають жінок у відкритті компаній: 320 тисяч проти 129 тисяч. До речі, в 10% компаній кінцевий бенефіціарний власник досі не розкритий через відсутність даних в реєстрі.
За 10 років розрив між кількістю відкритих компаній чоловіками і жінками мало змінювався з року в рік. Проте, все ж невеликі зміни є. Так, у 2010 році розрив складав 40%, у 2015 – 38%, а у 2020 – майже 36%.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/fd7746b4/214f451a/526834_c743f62425db01f1c406498ccb97a9eb506427_18bd0eb6758a9219819064670287a81f1615290457.jpg)
Ганна Сахно економістка Центру економічної стратегії: "Жінки частіше реєструються як ФОП (у 90% випадків), аніж ТОВ або ПП, тому що ця форма організації власної справи більше підходить для галузей, в яких жінки хотіли би себе реалізувати. Це, в першу чергу, сфера послуг: індустрія краси, виготовлення одягу, хендмейд прикрас та домашнього декору.
Також ФОП – це легальний фріланс. Жінки заробляють як перекладачки, SMM-менеджерки, позаштатні журналістки, копірайтерки, репетиторки тощо. До того ж ФОП набагато легше зареєструвати та дешевше обслуговувати, ця форма більше підходить початківцям.
Жіноче підприємництво набирає обертів не тільки в Україні, але й у світі. В нашій країні за останні роки з’явилась велика кількість програм з підтримки саме жіночого бізнесу як від місцевих, так і від міжнародних партнерів. Активізувались жіночі громадські організації, будується потужне комьюніті жінок у бізнесі. Жінки опановують нові галузі економіки, де доцільніше реєструвати компанію: це, наприклад, туристичні агентства, юридичні та фінансові послуги".
Матеріал опубліковано у співпраці з YouControl
Читайте також: Криворожанки взяли участь у Марші за права жінок
Комментарии (5)
8 марта
19:06, 09 марта 2021
А Софа шо думает? хай фрилансирует копірайтеркой на острове Лесбос с Севостьянихой. Два сапога пара....
Дед Чудодей
19:42, 09 марта 2021
Могли бы и больше бизнесов открыть если б ноги ещё шире раздвигали.
Воскресный перфоратор
19:55, 09 марта 2021
Понятное дело , работать то ручками и ходить ножками не хочется . Лучше барыжить и паризитировать на обществе.
ывывывы
10:41, 10 марта 2021
а сколько фопов открыли коты и бабушки депутатов?
Ирбис
11:02, 10 марта 2021
Коты больше по крипте)