Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

Фото: Первый Криворожский

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти розповів про поради психолога Світлана Ройз, які допоможуть підготуватися до ЗНО.

Світлана Ройз пропонує малювати ментальні карти, що допоможуть систематизувати інформацію, а під час іспиту – застосовувати стабілізаційні практики.

Психологиня також радить батькам не акцентувати уваги на кількості балів, яку дитина отримає на ЗНО, пояснити їй, що кількість балів – не показник знань та успішності, відтак сформувати спокійне ставлення до процедури тестування.

Також центр оцінювання якості освіти рекомендує батькам допомогти своєму синові / своїй доньці визначитися з переліком предметів ДПА і ЗНО.

Для початку з’ясуймо відповіді на такі запитання:

  • чи є ДПА тим самим, що й ЗНО;
  • які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО;
  • яким буде тест із математики у 2021 році;
  • українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати.
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – інструмент забезпечення рівного доступу до вищої освіти. З 2008 року результати ЗНО (за шкалою 100?200 балів) використовують для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної освіти.

У 2021 році кожен зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.

Українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проходитиме ЗНО, виокремлюють українську мову й українську мову і літературу. Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, самостійно вибиратимуть, яку саме роботу із цих двох виконуватимуть під час ЗНО. Вибирати з-поміж української мови та української мови і літератури для проходження ЗНО потрібно залежно від того, на яку спеціальність (спеціальності) випускник/випускниця планує вступати до закладу вищої освіти.

За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови випускник отримає два результати: результат ДПА (оцінку за шкалою 1?12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100?200 балів). За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури випускник отримає три результати: результат ДПА (оцінку за шкалою 1?12 балів), результат ЗНО з української мови (за шкалою 100?200 балів), результат ЗНО з української мови і літератури (за шкалою 100?200 балів).

Яким буде тест із математики у 2021 році?

Тести з математики будуть двох типів:

  • математика;
  • математика (рівень стандарту).

Випускники, які не планують вступати до закладу вищої освіти за результатами тесту з математики та не вивчали цього предмета на профільному рівні, можуть пройти тестування з нього, вибравши ЗНО з математики (рівень стандарту). У такому разі вони отримають лише оцінку за ДПА за 12-бальною шкалою.

Якщо ж випускники вивчали математику на профільному рівні, мають вибрати сертифікаційну роботу з математики. Такий самий варіант сертифікаційної роботи мають вибрати і випускники, які вивчали математику на стандартному рівні, але бажають отримати за цей предмет оцінку за шкалою 100?200 балів для вступу до закладу вищої освіти.

Реєстрація на ЗНО 2021

Центр оцінювання також радить звернутися до віртуальних ресурсів, на YouTube-каналі Українського центру можна знайти корисні відео з порадами.


Комментарии (4)

Человек я

18:07, 09 февраля 2021

Накопить больше денег для своего отпрыска.

Моряк Папай

18:58, 09 февраля 2021

нужно показать разные техники сбора клубники на плантации, как правильно охранять свою собранную клубнику от коллег по ремеслу и т.д

liki

20:11, 09 февраля 2021

Для получения профильного среднего образования нужно будет пройти конкурс в связи ограниченным набором. Об этом говорится в ответе Министерства образования и науки на запрос Українських Новин.
Напомним, что согласно закону "О полном общем среднем образовании", полное общее среднее образование будет предусматривать следующие уровни: начальное образование - 4 года обучения, базовое среднее образование - 5 лет, профильное среднее образование - 3 года.

При этом, согласно закону о полном общем среднем образовании, с 1 сентября 2022 года только гимназии и лицеи смогут осуществлять образовательную деятельность на втором уровне (базовое среднее образование) и с 1 сентября 2027 года только лицеи смогут осуществлять образовательную деятельность на третьем уровне (профильное среднее образование) полного общего среднего образования.
Как сообщали Українськi Новини, в лицеях можно будет получить профильное среднее образование: когда закон вступит в силу
Зачем разрушили систему образования ? Зеленский :" у нас нехватка рабочих кадров и т.д". Только остановив и разрушив фактически экономику страны , становится понятным для каких стран за наши деньги будут готовить будущих рабочих.Ну а тупое пушечное мясо и у нас оставят.

tvizd

02:16, 10 февраля 2021

Это не реформа а оптимизация по официальному требованию МВФ
: сокращениее финансирования на систему образование, сокращение пед.кадров, высших учебных вузов и т.д. , перевод на местное финансирование и самофинансирование, тобиш платное образование, так, что ещё все впереди. Забывайте о полном среднем образовании для большинства дететей , а о высшем образовани и говорить уже не стоит.
А полное среднее профильное образование - это обман и кабала.

Ссылка скопирована в буфер обмена