В Україні планують збільшити штрафи за порушення пожежної безпеки

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
26 січня Верховна Рада у першому читанні підтримала два законопроєкти, які передбачають збільшення штрафів за порушення правил пожежної безпеки.

Про це редакції «Першого Криворізького» стало відомо з офіційного сайту ВРУ.

Законопроєкт №4157 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки» підтримали 317 голосами.

У законопроєкті №4157 пропонується збільшити вже наявні штрафи за порушення правил пожежної безпеки. Наразі за порушення таких правил можуть оштрафувати до 119 гривень, а посадовців — до 170 гривень.

Автори законопроєкту вважають, що такі суми незначні, тому пропонують штрафувати від 510 до 1700 гривень, а фізичних осіб підприємців та посадовців від 850 до 3400 гривень.

Також депутати пропонують запровадити кримінальну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог техногенної безпеки, якщо воно спричинило виникнення аварії та збільшити штраф за неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції, екстреної медичної допомоги: від 3 400 до 10 200 гривень.

Другий законопроєкт №3931 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки» підтримали у першому читанні 265 депутатів.

Відповідно до вищезазначеного законопроєкту, правоохоронцям пропонують дозволити здійснювати адмінарешт тих, хто перешкоджає у проведенні перевірок. Також за перешкоджання перевіркам пожежної безпеки пропонують штрафувати: від 17 до 34 тисяч гривень, а за повторне перешкоджання — від 34 до 51 тисячі гривень.

Зазначимо, що законопроєкти ще мають ухвалити у другому читанні перед тим, як вони набуде чинності.

Новини про пожежі у Кривому Розі
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 13

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Украина

Booking.com