За сприяння Інгулецького ГЗК у місті з’явився новий арт-об’єкт

Главное фото новости
Фото: Метінвест
1kr.ua
Заказник «Візирка» - улюблене місце відпочинку з мальовничими краєвидами та унікальною природою. І нещодавно на території заповідника з’явився мистецький об’єкт - відтепер на пагорбі заказника височіє скульптура орла.

Птаха називають королем неба. Він символізує силу, гордість, велич. І такі ж асоціації викликає «Візирка». Підніжжя скульптури – кам’яна брила, добута в кар’єрі Інгулецького ГЗК компанії Метінвест. Фігура птаха виконана з бетону. У планах – впорядкувати територію майданчика, на якому знаходиться арт-об’єкт. Скульптуру виконав криворізький майстер Олександ Канібор, чиї роботи прикрашають мікрорайон Інгулець.

Інгулецький комбінат постійно опікується заказником. Минулоріч було заасфальтовано під’їзні шляхи, відремонтовано понтон та розчищено берегову зону. Разом з волонтерами працівники підприємства висадили кілька сотень деревець, а у водойму випустили пів тони мальків коропа, товстолобика та білого амура.

«Заказник «Візирка» було створено 2001 року за ініціативи Інгулецького ГЗК. І відтоді підприємство системно опікується заповідною територією. Працівники комбінату постійно проводять суботники, висаджують дерева та доглядають за ними. Дніпропетровським інститутом проблем природокористування і екології НАН України розроблений проєкт зі збереження екосистеми заказника. ІнГЗК чітко дотримується рекомендацій науковців», - підкреслив генеральний директор Інгулецького ГЗК компанії Метінвест Олександр Герасимчук.


Турбота про «Візирку» - частина масштабної екологічної програми ІнГЗК. Минулоріч в рамках природоохоронної діяльності працівники підприємства висадили кількасот дерев та кущів на проммайданчику та мікрорайоні Інгулець. Для боротьби з пилінням підприємство застосовує інноваційні підходи, зокрема закріплює карти хвостосховища еко-фіксатором PG-100, а укоси відвалів закріплюють сумішшю з насіння рапсу та культуральної рідини.

Підприємство впроваджує різні екотехнології, залежно від особливостей кожної ділянки. Це гірничо-технічна рекультивація, зволоження карт, засівання зерновими культурами.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.