«Вразливі» споживачі платитимуть за газ на 44% менше - в.о. міністра енергетики

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua

Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко вважає, що "вразливі" категорії населення мають платити за газ менше. Орієнтовна сума знижки складатиме 44% від сформованої ринкової ціни.

Про це Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook.

Наразі ціна за 1000 кубометрів коливається від 6990 гривень до 10 800 гривень. А середньозважена ціна становить 9618 гривень.

При цьому у газопостачальної компанії ціна за 1000 кубометрів - 7220 гривень, а у облгаззбутів в середньому на 33% більше. Хоча частка ринку газу у облгаззбутів 89%.

"За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5 356 грн, тобто на 44% менше ніж середньозважена ціна у січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна у лютому збільшиться ще приблизно на 15%.

Укргазвидобування буде продавати постачальникам "вразливим" споживачам газ за ціною "хаб мінус". Ціна буде переглядатися раз в рік на підставі котирувань на біржі у листопаді", - пише Вітренко.

Станом на зараз пропозиція міністерства ще перебуває на розгляді й потребує додаткових роз'яснень МВФ відносно того, що продаж газу вразливим категоріям населення за новою формулою не вплине на формування ринку газу в Україні.

Наразі ціни на газ становлять від 6,99, до 10,89 гривень за кубометр, в залежності від постачальника газу.

gazpravda.com.ua

Автор матеріалу Денис Шабанін


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
18 мин

Все хорошо

04 : 25

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Экономика

Booking.com