Права людини: Європейська соціальна хартія

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У перші дні нового року редакція «Першого Криворізького» нагадує читачам про права працівників, пересічних громадян та дітей, які прописані у конвенції Ради Європи.

Європейська соціальна хартія - конвенція Ради Європи, що закріплює ряд соціальних прав людини.Вона була відкрита для підписання у Турині 18 жовтня 1961 року.

Члени Ради Європи, підписавши Хартію, домовились про наступне:

«Сторони визнають метою своєї політики, яку вони запроваджуватимуть усіма відповідними засобами як національного, так i міжнародного характеру, досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися такі права та принципи:

1. Кожна людина повинна мати можливість заробляти собі на життя професією, яку вона вільно обирає.

2. Усі працівники мають право на справедливі умови праці.

3. Усі працівники мають право на безпечні та здорові умови праці.

4. Усі працівники мають право на справедливу винагороду, яка забезпечить достатній життєвий рівень для них самих та їхніх сімей.

5. Усі працівники та роботодавці мають право на свободу об’єднання у національні або міжнародні організації для захисту своїх економічних i соціальних інтересів.

6. Усі працівники та роботодавці мають право на укладання колективних договорів.

7. Діти та підлітки мають право на особливий захист від фізичних та моральних ризиків, на які вони наражаються.

8. Працюючі жінки у разі материнства мають право на особливий захист.

9. Кожна людина має право на належні умови для професійної орієнтації, метою якої є допомогти їй вибрати професію згідно зі своїми особистими здібностями та інтересами.

10. Кожна людина має право на належні умови для професійної підготовки.

11. Кожна людина має право користуватися будь-якими заходами, що дозволяють їй досягти найкращого стану здоров'я, який є можливим.

12. Усі працівники та особи, які знаходяться на їхньому утриманні, мають право на соціальне забезпечення.

13. Кожна малозабезпечена людина має право на соціальну та медичну допомогу.

14. Кожна людина має право користуватися послугами соціальних служб.

15. Особи з інвалідністю мають право на самостійність, соціальну інтеграцію та участь у житті суспільства.

16. Сім’я як головний осередок суспільства має право на належний соціальний, правовий та економічний захист для забезпечення її всебічного розвитку.

17. Діти та підлітки мають право на належний соціальний, правовий та економічний захист.

18. Громадяни будь-якої зі Сторін мають право займатися будь-якою прибутковою діяльністю на території держави будь-якої іншої Сторони на засадах рівності з громадянами останньої з урахуванням обмежень, які ґрунтуються на безперечних економічних або соціальних причинах.

19. Трудящi-мiгранти, які є громадянами будь-якої Сторони, i члени їхніх сімей мають право на захист i допомогу на території держави будь-якої іншої Сторони.

20. Усі працівники мають право на рiвнi можливості та рівне ставлення до них у вирішенні питань щодо працевлаштування та професії без дискримінації за ознакою статі.

21. Працівники мають право отримувати інформацію i консультації на підприємстві.

22. Працівники мають право брати участь у визначенні та поліпшенні умов праці та виробничого середовища на підприємстві.

23. Кожна особа похилого віку має право на соціальний захист.

24. Усі працівники мають право на захист у випадках звільнення.

25. Усі працівники мають право на захист своїх вимог у разі банкрутства їхнього роботодавця.

26. Усі працівники мають право на гідне ставлення до них на роботі.

27. Усі особи із сімейними обов’язками, які працюють або бажають працювати, мають право робити це без дискримінації та, наскільки це можливо, таким чином, щоб їхні службові обов’язки не суперечили сімейним.

28. Представники працівників на підприємствах мають право на захист від дій, що завдають їм шкоди, і для них мають створюватися належні умови для виконання ними своїх обов’язків.

29. Усі працівники мають право отримувати інформацію та консультації під час колективного звільнення.

30. Кожна людина має право на захист від бідності та соціального відчуження.

31. Кожна людина має право на житло».

Також у документі сторони звернули особливу увагу на права людей з інвалідністю.

«З метою забезпечення особам з інвалідністю, незалежно від їхнього віку та характеру і походження їхньої інвалідності, ефективного здійснення права на самостійність, соціальну інтеграцію та участь у житті суспільства Сторони зобов’язуються, зокрема:

1. Вжити необхідних заходів для забезпечення особам з інвалідністю орієнтування, освіти та професійної підготовки, коли це можливо, у межах загальних програм або, коли це видається неможливим, у державних або приватних спеціалізованих закладах.

2. Сприяти їхньому доступові до роботи усіма засобами, які можуть заохочувати роботодавців приймати на роботу осіб з інвалідністю і утримувати їх у звичайному виробничому середовищі та пристосовувати умови праці до потреб осіб з інвалідністю, або, коли це видається неможливим у зв’язку з інвалідністю, шляхом облаштування або створення спеціальних робочих місць з урахуванням ступеня інвалідності. У деяких випадках такі заходи можуть вимагати використання спеціалізованих служб працевлаштування та надання допомоги

3. Сприяти їхній всебічній соціальній інтеграції та участі у житті суспільства, зокрема, шляхом вжиття заходів, включаючи технічну допомогу, що спрямовані на усунення перешкод для спілкування і пересування і що надають доступ до транспорту, житла, культурної діяльності і відпочинку.

Зазначимо, якщо ви зіткнулися з порушенням своїх прав або стали свідком, то звертайтесь до органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових та службових осіб, до судів, правоохоронців, Омбудсмена, неурядових правозахисних організацій та ЗМІ.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Кривоi-ЦЕ-Рогатi
 • 2
 • 0
 • Ответить

Спасибо! Я посмеялся, это нечто! Не, ну на самом деле, знает КЛОУН всея Украины, как поднять кожаннойлюдине настроение)) Чё там пацаны скакающие СЕМЬ лет назад обещали?
А... хартию подписали, ну так и жопу ей подотрите может хоть так пользу принесёт!
3,14 ЗДУНЫ,по чём ГАЗ для населения?

5 копеек
 • 3
 • 2
 • Ответить

а толку от этих прав,ивот 4 пункт конечно хорош, но если он не выполняется, то что мне делать, лучше бы написали что за наказание следует, если нарушаются эти права,игде и какая статья и что за наказание предусмотрено

kok
 • 5
 • 8
 • Ответить

Шо то как то подозрительно..... мендель пропал, бандеровцы в городе затихарились со своими факелами и тут на тебе - ПРАВА ЗАЧИТЫВАЮТ. Видать конслагеря построили. Ой не к добру.....

kok
 • 2
 • 3
 • Ответить

В 2020 году президент Украины Владимир Зеленский поручил народному депутату Юрию Корявченкову заняться возрождением команды. Летом 2020 года было объявлено, что клуб будет восстановлен на базе криворожского «Горняка». Новая команда была образована слиянием любительского «Кривбасса», выступавшего в чемпионате Днепропетровской области, с «Горняком», и заняла место последнего во второй лиге. Президентом стал экс-президент и владелец «Горняка» Константин Караманиц, также из «Горняка» в новообразованный клуб перешли главный тренер Геннадий Приходько со штабом, и все игроки. Главный тренер и владелец любительского Кривбасса, Сергей Мазур (который также являлся владельцем бренда «Кривбасс») занял пост вице-президента

kok
 • 2
 • 4
 • Ответить

цвета как цвета а ты шо дизайнер?

Шериф
 • 13
 • 4
 • Ответить

ЗЕ со Слугами народа» не выполнили ни одного обещания, а ЗЕ как Гарант Конституции . ни словом не обмолвился о возвращении всех процессов в русло Конституции.

Судьи КС обиделись , что их зарплату срезали с 300 тысч. до 47 тысч. на время карантина и решили таки прочитать Конституцию Украины и прямо таки были ошарашены.
Оказалось , что земля,недра,озера,реки,моря и их берега пренадлежат народу ,а не отдельным олигархам и продаже не подлежат.
Что медицина у нас доступная и бесплатная, финансируется государством и уменьшение лечебных учреждений запрещено.
Что образование от садика и до ВУЗа у нас бесплатное и финансируется государством.
Что церьковь у нас отделена от государства и каждый может ходить в любую,какую хочет.
Что человек может говорить и учиться на языке ,на котором ему удобней.
Ну и много еще чего хорошего еще они прочитали.
Оправившись от шока,решили они хоть про землю народу истину донести и сразу же получили пинок штиблетом ниже спины .В котором говорились, на@@@й нам такой КС, который читает буква в букву ,разогнать и набрать такой, который может толковать Конституцию так как нам нужно.

Шериф
 • 3
 • 7
 • Ответить

В Госдепе США заявили, что МИД Украины откажется от всего оборудования Huawei
08:46, сегодня
Заместитель госсекретаря США Кит Крач сообщил, что украинское Министерство иностранных дел планирует демонтировать все оборудование китайской компании Huawei, установленное в ведомственных зданиях.
Об этом со ссылкой на Крача пишет "Укринформ".
"Министерство иностранных дел решило убрать все оборудование Huawei из своих зданий, этому примеру последуют и несколько других правительственных учреждений", - заявил Крач по итогам встречи с премьер-министром Денисом Шмыгалем.
Также Кит Крач напомнил, что недавно украинская власть отказалась сотрудничать с Huawei в проекте создания "умного города", отдав предпочтение американской Cisco.

Дед Чудодей
 • 3
 • 1
 • Ответить

Пойдите расскажите об этом какому нибудь директору

Древний
 • 3
 • 0
 • Ответить

"Європейська соціальна хартія - конвенція" (в переводе ДОГОВОР). ЗУ Про міжнародні договори України. ст.19 Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.

Древний
 • 7
 • 1
 • Ответить

О чем это я? Да о том, что половина сегодняшних законов, начиная с административного кодекса с его штрафами, лишающими людей минимально необходимого, НЕ ИМЕЮТ ЮРИДИЧЕСКОЙ СИЛЫ.

vi la
 • 10
 • 4
 • Ответить

А Зелемойша,Ахметов,индус и т.д. это читали?????????????

Ирбис
 • 10
 • 4
 • Ответить

Мифы народов мира)

L.N.
 • 9
 • 4
 • Ответить

1ер стебется над нами,ведь ничего из вышеперечисленного у нас нет.

L.N.
 • 3
 • 1
 • Ответить

*1кр

Дед Чудодей
 • 5
 • 3
 • Ответить

У заключённых кажись тоже много прав есть и у пациентов в дурдоме тоже.

Glazgo
 • 9
 • 1
 • Ответить

Ни один пункт из этой хартии у нас не работает :( . Жаль , а так хотелось быть европой ...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город