Курс гривні у першому кварталі 2021 року - прогноз економістів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Економісти інвестиційної компанії Dragon Capital і фінансової групи ICU зробили прогноз щодо курсу гривні у 2021 році.

Головна економістка Dragon Capital Олена Білан вважає, що у першому кварталі 2021 року курс гривні коливатиметься у межах 28 грн/$. За попереднім прогнозом економістів цей курс мав бути на рівні 30 грн/$.
Dragon Capital пов'язують зміцнення курсу гривні із зростанням цін на продукти українського експорту (сталь, пшениця і кукурудза). Зокрема, ціни на сталь зросли у півтора рази, сягнувши майже $700/т, найвищого рівня з 2011 року. У свою чергу ціни на пшеницю зросли на 19%, а на кукурудзу — на 32%.

Також зміцнення гривні пов’язують із поступовим відновленням попиту нерезидентів на внутрішні державні облігації (ОВДП).

«Зважаючи на ці фактори ми очікуємо збільшення надходжень іноземної валюти в країну до кінця цього року і на початку наступного, оскільки нещодавній стрибок цін на сталь та зерно впливатиме на експортні надходження з відставанням у кілька місяців», — повідомляють у Dragon Capital.

Такого ж прогнозу дотримується й Олександр Мартиненко. Фінансова група ICU також пов'язують відносне зміцнення гривні із активністю експортерів українських товарів і збільшенням припливу зовнішнього капіталу.

Автор матеріалу Денис Шабанін

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
18 мин

Все хорошо

05 : 22

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Экономика

Booking.com