Дитина повідомила про пожежу у квартирі — факт не підтвердився

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
4 грудня маленький криворіжець повідомив про пожежу у квартирі у будинку за адресою проспект Миру, 35. На місце виїхали дві машини пожежних і патрульні поліцейські — факт не підтвердився.

Спеціалістка із зв'язків з громадськістю 3 пожежно-рятувального загону Світлана Чередниченко говорить, що так звані, «дитячі пустощі» по телефону — не рідкість.

Вони, як правило, є результатом неорганізованого дитячого дозвілля. Дитина викликає пожежні машини просто «від нічого робити» і дуже радіє, коли за її дзвінком, під супровід ревіння сирен прибувають автоцистерни.Рятувальники Кривого Рогу звертаються до дорослих із проханням розповідати дітям про неприпустимість подібних витівок. Адже, згідно чинного законодавства за хибне повідомлення неповнолітніх відповідальність нестимуть їх батьки, яким доведеться відшкодовувати завдані збитки.

Дорослим теж варто утриматися від бажання пожартувати. Адже щодо повнолітніх — до винних вживаються більш суворі заходи адміністративної або кримінальної відповідальності.

Так, згідно статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, таких як пожежна охорона, поліція, швидка медична допомога, аварійна служба — тягне за собою накладення штрафу від 3 до 7 неоподаткованих мінімуми доходів громадян (від 51 до 119 гривень).

У разі невиконання або ухилення від виконання батьками або особами, що їх замінюють, передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено попередження або накладення штрафу від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів громадян (від 17 до 51 гривні).

Ті ж самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення — тягнуть за собою накладення штрафу від 2 до 4 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 34 до 68 гривень).Вчинення правопорушень, відповідальність за які передбачена цим Кодексом, неповнолітніми, віком від 14 до 16 років — тягне за собою накладення на батьків, або осіб, які їх замінюють, штрафу в розмірі від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 гривень). У випадку вчинення неповнолітніми, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, діянь, що містять ознаки злочинів, відповідальність, за які передбачена Кримінальним кодексом України, на батьків, або осіб, які їх замінюють, передбачено накладення штрафу в розмірі від 10 до 20 неоподаткованих доходів громадян (від 170 до 340 гривень).

За завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, статтею 259 Кримінального кодексу України, передбачена кримінальна відповідальність. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. До того ж, зловмиснику доведеться оплачувати всі витрати по виїзду представників екстрених служб (витрати на паливно-мастильні матеріали, амортизаційні витрати, оплата праці співробітників та інше).

Надзвичайники наголошують: «101» — це номер екстреного виклику, за яким цілодобово і безкоштовно можна викликати рятувальників. Пам'ятайте про те, що кожна витівка за номером «101» може вартувати комусь втрати матеріального майна, здоров'я, або навіть життя».
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
18 мин

Все хорошо

02 : 36

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Происшествия

Booking.com