Де криворіжці можуть пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ

Главное фото новости
Фото: Ілюстрація Першого Криворізького
1kr.ua
Безкоштовне обстеження на ВІЛ мешканці Кривого Рогу можуть пройти за направленням свого сімейного лікаря, а деякі категорії людей і у Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом.

Про це розповіла медична директорка Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ліліана Кваша.

Ліліана Кваша говорить, що специфічних симптомів на ранніх стадіях у людини немає.

«…Первинне інфікування характеризується симптомами подібних до тих, які бувають при гострих респіраторних захворюваннях. Серед симптомів хвороби – лихоманка, діарея або збільшення лімфовузлів, що не проходять більше місяця, затяжні вірусні захворювання, кашель та пневмонія…», - говорить Ліліана Кваша.

Зазначимо, що вірус може й зовсім не проявлятися у формі очевидних симптомів протягом 10-12 років.

Заразитися ВІЛ можна через незахищений статевий акт, шприц, ін’єкції. Підхопити вірус можна при використанні нестерильного інструментарію для тату та пірсінгу, чужої бритви або зубної щітки із залишками крові.

Ліліана Кваша говорить, що за статистичними даними у Кривому Розі 68% людей інфікувалися ВІЛ статевим шляхом.

Тому важливо регулярно проходити обстеження на ВІЛ, які сьогодні безкоштовні у лікарнях. У криворізькому Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом безкоштовне обстеження можуть пройти:

  • люди з підозрою на ВІЛ (зокрема ті, які мали статевий контакт із інфікованими);
  • медики, які мали можливий контакт з інфікованою людиною;
  • люди з інвалідністю.
Раніше редакція нашого сайту розповіла, що у Кривому Розі з початку 2020 року СНІД (синдром набутого імунодефіциту) діагностували у 196 людей. Серед них одна дитина.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що послаблює імунітет, а СНІД вважається кінцевою стадією ВІЛ-інфекції та характеризується зниженням рівня лімфоцитів.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Ирбис
  • 3
  • 1
  • Ответить

На соцыке одно время стояли, предлагали людям тесты сделать.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город