«Україна підтримує «зелений курс» Європи», — генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков

Главное фото новости
Фото: Метинвест
1kr.ua
У 2021 році в нашій державі запрацює Закон про моніторинг, звітність та верифікацію. Ним запровадять європейські стандарти моніторингу викидів парникових газів. На саміті Україна-ЄС, який відбувся у жовтні, європейське співтовариство схвалило наміри України привести своє законодавство у відповідність до «зеленого курсу», - про це повідомляє портал НВ Бізнес.

Сьогодні чимало держав розглядають можливість запровадження торгових обмежень задля захисту внутрішніх виробників. Приміром, з 2023 року заплановано введення прикордонного вуглецевого коригування. А як відомо, в країнах-імпортерах вимоги щодо зниження СО2 відрізняють від правил ЄС. Зниження викидів шкідливих речовин у довкілля — загальносвітовий тренд, і Україна його підтримує. З 2012 року підприємства Групи Метінвест знизили кількість викидів на третину. За останні 10 років
Група інвестувала 344 млн доларів в екологічні проєкти, а до 2025 року на ці потреби буде спрямовано ще 413 млн доларів.

Українськи компанії інвестують власні кошти в модернізацію виробництв, не маючи підтримки від держави. В Європі ж підприємствам доступні гранти, дотації, повернення відсотків. Тож приєднання України до «зеленого курсу» має відкрити доступ до ресурсів, що надають європейські фонди.

«В рамках євроінтеграції Україна має стати частиною ринку ЄС. Відтак закономірно, що українські та європейські підприємства мусять мати рівні умови і фінансові ресурси для модернізації виробництв. Наша держава – важлива ланка у ланцюгу поставок металопродукції до ЄС . Тож консолідація зусиль усіх європейських виробників, захист вільної торгівлі та довкілля, конструктивний діалог – усе це допоможе вийти з кризи та стати сильнішими», - зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Сьогодні криворізькі підприємства Метінвесту роблять вагомі кроки до екомодернізації виробництв, впроваджують нові технології зменшення впливу на довкілля. За п’ять років криворізькі підприємства Метінвесту інвестували в екологічні проекти 26,5 млрд грн, з них – 4 млрд грн минулоріч. Зокрема на Північному ГЗК встановили нові електрофільтри та скрубери. На хвостосховищі Інгулецького комбінату застосовують спеціальні реагенти, які утворюють захисну кірку і перешкоджають пилінню.

Центральний ГЗК продовжує масштабне озеленення санітарно-захисної зони та закріплення відвалів за допомогою висадження зернових культур. Південний комбінат проводить експерименти з біорекультивації із застосуванням біогумусу. Техніка підприємств Метінвесту задіяна для поливу міських доріг. А для розробки нових технологій у природоохоронній сфері залучають науковців Кривого Рогу та України.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

IvanSP
 • 0
 • 1
 • Ответить

если Украина выбрала Европу, то логично будет следовать и на делах за этим выбором. но есть одна проблема - отсутствие поддержки на государственном уровне этого курса. государство должно инициировать и контролировать процесс экологической модернизации экономики

L.N.
 • 2
 • 2
 • Ответить

Теперь редакторКА 1кр озолотится за счет Метинвеста-:)

amigeronski
 • 4
 • 1
 • Ответить

ты смотри дотации ему надо как в европе,а то чтоон платит меньше чем там то его не смущает еще и дать дотации,что б карман вместе с е**льником разорвало.

sandro1
 • 0
 • 1
 • Ответить

Основной проблемой является отсутствие механизмов согласования
и внедрения стимулов к развитию природоохранной деятельности,
максимально учитывающих интересы различных сторон

Ирбис
 • 4
 • 3
 • Ответить

Это их обязанность следить за экологией.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город