Експеримент передбачає нанесення за допомогою гідромонітору суміші з насіння рапсу та культуральної рідини – фугату. Речовина містить азот, калій, фосфор, органічні полімери. Такий склад сприяє ліпшому проростанню насіння, а також допомагає скріплювати часточки пилу.
Раніше Інгулецький ГЗК провів експеримент із застосуванням еко-фіксатора - реагента PG-100. Спеціальною мульчувальною речовиною покрили карти хвостосховища. У результаті – утворилась міцна кірка, яка витримує рясні дощі та не втрачає свої властивості, а відтак – запобігає пилінню.


Загалом підприємство застосовує різні технології, залежно від особливостей кожної ділянки. Це і гірничо-технічна рекультивація, зволоження карт, засівання зерновими культурами. Також проводяться експерименти з пилепригнічення під час вибухів. Зокрема підприємство почало застосовувати новий реагент – лексол, а також збільшило площу блоків, на яких випробовують нові технології.
Разом з тим техніка комбінату застосовується для поливу міських доріг. Працівники озеленюють мікрорайон Інгулець та прилеглі села, опікуються заказником «Візирка». Цьогоріч екологічні заходи передбачені і в рамках угоди про співпрацю між ІнГЗК та Широківською і Карпівською громадами.


Комментарии
помню, вы в прошлом году начали тестирование специальных реагентов, для подавления пыли, как проявила себя это технология?
Так весной уже писали что они побороли пыль ?
"У результаті – утворилась міцна кірка"... Грамотеи 1кр. в украинском языке нет слова кірка". Есть слова "Шкуринка,
скоринка."Хотя с этими новшествами скоро можно будет услышать и не такие перлы
А экологическую компенсацию каждому житель.....? А, ну да....предприятие как всегда убыточное.....
Какая сумма устроит? 500 грн в год?
Вы чего фигнёй занимаетесь? Надо тормозки раздавать, а вы впроваджуєте.
вы не в ту тему комментарий написали, по части тормозков к деду обращайтесь)