Покрова Пресвятої Богородиці 2020: історія свята в Україні

Главное фото новости
Фото: vv-hotel.com
1kr.ua
14 жовтня церквами східного обряду відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. Походження свята пов’язане із легендою про захист Богородицею своїм покровом міста Константинополь.

На офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті пишуть, що в українській традиції це свято тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів. У «Літописі Руському» згадується, що князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері. Велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, були присвячені пошануванню саме Богородиці.

Нагадаємо, що 28 серпня православні відзначили Успіння Пресвятої Богородиці.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків.

«…під покровом Богородиці запорожці не боялися ні ворожого огню, ні грізної стихії, ні морської бурі», - говорить дослідник Запоріжжя Дмитро Яворницький, пишуть на сайті Українського інституту національної пам’яті.Для запорізьких козаків це свято було храмовим, адже у центрі козацької твердині завжди стояла Покровська церква. А ще традиційно на свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

«Значного поширення культ Покрови набув і в Українській козацькій державі – Гетьманщині. Найактивніше будівництво церков та іконописання, пов'язаних з Покровою, припадає на добу гетьманування Івана Мазепи.

Завдячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство»
, - пишуть історики Українського інституту національної пам’яті.
У ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія.

А у 1999 році Указом Президента 14 жовтня встановлено як День українського козацтва.

Покрова Богородиці також вважають символом захисту військових від ворогів. Тому 14 жовтня також святкують День захисника України.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 15 час 46 мин

Есть угроза

01 : 33

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com